Petíciou požiadali  premiéra Slovenskej republiky, hlavného hygienika a všetkých ktorí rozhodujú o protipandemických opatreniach na území Slovenskej republiky, aby prehodnotili svoj zámer od 1. 10. 2020 zakázať svadby nad 30 ľudí.

Nevesty, držte palce!

Igor Matovič dnes na sociálnej sieti nevesty upokojuje. Napísal im: 

NEVESTY, DOBRE BUDE

Dnes na vládu idem so zaujímavým návrhom, ktorý zásadným spôsobom zmení strašidlo 30 hostí na hostine života. Držte palce!

Anketa
Súhlasite s nevestami?

„Máme za to, že za dodržaní určitých nariadení (častá dezinfekcia priestorov, dezinfekcia rúk, prekrytie horných dýchacích ciest počas sobáša, ...) dokážeme zmenšiť riziko prenosu nákazy. Ďalej uvádzame ako dôvod fakt, že na svadbe sa zúčastňujú rodinní príslušníci a priatelia, ktorí sú v kontakte aj v bežné dni. V neposlednom rade sa nám budúcim manželom, manželkám a svadobným dodávateľom nepáči, že prichádzame kvôli takýmto nariadeniam o nemalé peniaze,“ uvádza sa v petícii.

Lenka a Roman mali svadbu v auguste, takže pokojne mohli pozvať toľko hostí, koľko uznali za vhodné.
Zdroj: Werdza photography

Budúci mladomanželia žiadajú, aby sa svadby, ktoré  dlho plánovali a chystali mohli uskutočniť s hosťami do 150 ľudí, prípadne aspoň 100 ľudí.

Toto dnes Matovič zverejnil na sociálnej sieti.
Zdroj: paj

„Pre všetky budúce nevesty je nereálne usporiadať hostinu pre 30 ľudí, keď pozvaných máme ďaleko viac. Ja konkrétne 150 ľudí,“ píše na sociálnej sieti Klaudia s tým, že svadby sa plánujú niekoľko mesiacov, stoja veľa peňazí a po zrušení alebo presunutí svadieb môžu všetci prísť o vyplatené zálohy, ktoré sa pohybujú v stovkách eur.

„Všetky dostupné spôsoby ochrany, ako rúška, keď sa nebude konzumovať, časté vetranie, antibakteriálne mydlá na toaletách aj ďalších priestoroch sú pre nás samozrejmosťou, veď ide o našu rodinu, ale neberte nám možnosť vystrojiť svadbu, ako sa patrí,“ píše na sociálnej sieti ďalšia nevesta. Desiatky kamarátov  im virtuálne držia palce a dúfajú, že sa na ich svadbu prídu zabaviť aj reálne.  

Matovič reagoval na žiadosť neviest hneď

Premiér zareagoval na sociálnej sieti na požiadavku neviest, ktorú mu adresovali pred svojím najdôležitejším dňom okamžite. Ešte v pondelok nevestám odkázal toto:

Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne ... a nehanbím sa to priznať ... aj keď sa to na premiéra asi nenosí.


Podľa návrhu Pandemickej komisie môže byť od 1. októbra na svadbe maximálne 30 ľudí, lebo svadby považujú za mimoriadne riziko pre šírenie vírusu.

Čo s tým? Neklamme si - na svadbách nikto rúška nenosí (viem o čom hovorím,). Preto je to objektívne z pohľadu rizika veľký problém.


Máte rozumný návrh ako z brindy von? Rád si ho prečítam dolu v diskusii. Babo raď
#ÚprimneOdvážnePreĽudí

ps. Nedávno sme zvládli vyriešiť na prvý pohľad zúfalú situáciu v kultúre či športe. Zvládneme aj toto. Ak vás niečo rozumné napadne, skúste porozmýšlať aj o plesoch či stužkových. Dík

Dnes predložil premiér na vláde návrhom, ktorý vyšiel nevestám v ústrety.

Ako to bude na svadbách po novom čítajte na ďalšej strane