Omša sa uskutoční sa na 45 hektárovom poli, ktoré je vzdialené asi pol kilometra od známeho pútnického miesta, Baziliky Sedembolestnej Panny Márie. Práve tu bude pre pápeža a tisíce veriacich spievať Mária Zajíčková Králiková, ktorá sa venuje sakrálnej, opernej a gospelovej hudbe.

Anketa
Budete sledovať omšu v Šaštíne?

Asi  v polovici omše v Šaštíne bude mať sólo Mária Zajíčková Králiková. Bude spievať sólovú skladbu spolu so zborom a 30-členným orchestrom. „Budem spievať skladbu na obetovanie Kde je láska opravdivá, ktorej hudbu skomponoval páter Vlastimil Dufka jezuita,“ prezradila nám Mária, ktorá vyštudovala Cirkevné konzervatórium v triede Ivice Neahybovej. 

„Na škole aj počas materskej dovolenky som študovala rôzne špecializácie a absolutórium som skončila pri dvoch prvých deťoch,“ vysvetlila skromne štvornásobná mama, ktorá strávila na materskej 9 rokov.

Teraz je poslucháčkou 3. ročníka na VŠMÚ v triede prof. Petra Mikuláša. Jej deti majú 11, 10, 8 a 6 rokov. „Najstarší je chlapec a potom tri dievčatá,“ hovorí Mária s tým, že jej deti pôjdu 15. Septembra do Šaštína tiež, ale nebudú tam  môcť byť spolu. „Pôjdu s manželom a našou rodinou,“ dodala. 

Hudobný program slávnosti má starosti Vlastimil Dufka, člen rehole jezuitov, do ktorej patrí aj pápež. Skladby bude spievať 99-členný zbor spevákov zo šiestich zborov z rôznym miest Slovenska.