Počas návštevy Banskej Bystrice sa prezidentka Čaputová a zastupujúci minister zdravotníctva Heger najskôr zastavili v Rooseveltovej nemocnici. Nestretli sa tam len s vedením, no prišli podporiť aj zdravotníkov. Prejavili tak solidaritu zamestnancom ARO, vakcinačného centra, ale aj zdravotníkom, ktorí prišli vypomáhať z Belgicka a Dánska.

Príprava na fotku, ktorú si urobila so zravotníčkami
Zdroj: bej

Prezidentka sa zdravotníkov pýtala ako sa cítia a ako situáciu zvládajú. Spätnú väzbu očakávala aj od tých zahraničných. „Sme veľmi šťastní, že môžeme podporiť Slovensko. Chceme tým preukázať našu medzieurópsku solidaritu. Veľmi dobre sa nám so Slovákmi aj spolupracuje. Teší nás aj to, že máme od vás podporu ako od slovenských autorít,“ povedala prezidentke a ministrovi zdravotníčka z Belgicka.

 

Návšteva prezidentky nemala iba oficiálny ráz, ale aj dávku spontánnosti. Keď za ňou pribehli zdravotníčky s tým, že sa s ňou chceli odfotiť, neváhala ani sekundu. A to, čo urobila potom, nikto nečakal!

Prezidentka Čaputová sa len tak vybrala do jedného z miestnych obchodíkov so zeleninou a lokálnymi produktami a treba povedať, že z prázdnymi rukami z neho nevyšla.

To, čo si kúpila v miestnom obchodíku, nájdete v galérii!

Keď sme sa predavačky Anny (57) pýtali, že či bola milá, ešte stále zaskočená nám odpovedala len krátko: „Veľmi!“ A čo si u nej kúpila? „Jeden med,“ odpovedala nám šťastná Anna.

Delegácia išla po návšteve Rooseveltovej nemocnice na prehliadku Krajského vakcinačného centra. Prezidentka Čaputová a minister Heger sa potom stretli s predsedami samosprávnych krajov a zástupcami Minsterstva zdravotníctva.

Mohlo by vás zaujímať: