Incident sa odohral v košickom kraji, konkrétne v okrese Spišská Nová Ves. ,,V utorok večer sa v Smižanoch odohral otrasný prípad. V miestnej osade mal 14-ročný tínedžer podpáliť o dva roky mladšieho chlapca, ktorý bojuje v nemocnici o život,"uvádzajú na sociálnej sieti policajti. 

Podľa informácií TV JOJ by mal mať chlapec popáleniny na asi 60 percentách tela. 

"Podľa doterajších zistení, skupinka maloletých chlapcov neopatrne manipulovala s doposiaľ nezistenou horľavinou, ktorú našli vo fľaši, zapálili ju a položenú na zemi sledovali, ako horí. Jeden zo skupinky chlapcov do horiacej fľaše kopol, následkom čoho časť horľavej látky zasiahla odev poškodeného 11-ročného chlapca a oblečenie začalo horieť,"informovali policajti na sociálnej sieti Facebook.

Chlapec má popáleniny na viacerých častiach tela s dobou liečenia približne šesť týždňov. So zraneniami bol prevezený do košickej nemocnice.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala, zaistila kriminalistické stopy, ktoré budú podrobené expertíze, a v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.