Predavači a predavačky sú v práci takmer každý deň. A celý čas musia mať na sebe rúška a rukavice, ktoré im ničia tváre a ruky. Ako jedna predavačka napísala na sociálnej sieti: „Takto vyzerajú naše ruky... ktoré vám blokujú páreurové nákupy, pretože musíte prísť do obchodu každý deň, podaktorí aj viackrát denne. Prosím... nakúpte si na pár dní dopredu.“
Hoci vláda aj hygienici vyzývajú, aby sme do obchodu chodili čo najmenej, viacerí to nedodržiavajú. „Pracujem v potravinách. Toto bol dnes ,top´ nákup,“ pripísala nahnevaná predavačka k pokladničnému dokladu. Zákazník si kúpil dvoje lentilky za 74 centov...

Poslali ich na dovolenku do Talianska

Šokujúci zážitok má aj Monika, ktorá pracuje v drogérii v Rovinke. „Prosím vás, neberte nás ako stroje, sme tiež ľudia, sme unavené a vyčerpané. Sme v práci nonstop, naše rodiny nás riadne nevidia. Tomu milému pánovi, ktorý včera nenašiel tovar, ktorý hľadal, a pri pokladni ma poslal na dovolenku, že najlepšie, aby som išla do Talianska, veľmi ďakujem. Je to veľmi smutné... Ja vám prajem veľmi veľa síl a zdravia,“ napísala na sociálnej sieti.

Monika a jej kolegyňa si v práci vypočuli všeličo. Dorazil ich však zákazník, ktorý ich poslal na dovolenku do Talianska.
Monika a jej kolegyňa si v práci vypočuli všeličo. Dorazil ich však zákazník, ktorý ich poslal na dovolenku do Talianska.
Zdroj: fb Rovinka


Predavačka Zdenka zo stredného Slovenska potvrdila, že roboty majú vyše hlavy, lebo ľudia vraj nakupujú ako šialení. Aby sa chránila, nosí rúško vlastnej výroby. „Majiteľ nám dal rukavice, rúška ešte zabezpečuje,“ prezradila. „Ľudí teraz mávame viac, aj sa cítim ohrozená, najradšej by som bola doma, ale čo narobím. Treba nakúpiť, lebo rodiny by ostali hladné,“ hovorí.

Ale keď sa chce, ide to. Dôkazom je klientela prešovskej kaviarne a reštaurácie Nico Café. „Ľudia k nám chodia po kávu, sem-tam po nejaké jedlo. Sú veľmi radi, že máme otvorené. Správajú sa milšie ako obvykle, prajú nám zákazníkov a tešia sa, že to robíme,“ vraví barman Richard Novotný (22).

Ako vláda odľahčí predavačky si prečítajte na ďalšej strane.