Požiar, ktorý bol pravdepodobne spôsobený skratom elektrického vedenia v Pišlovom dome, kde sídli známa turistická atrakcia Banka lásky, zasiahol niekoľko historických budov. Medzi nimi bola aj Základná umelecká škola, či Mineralogické múzeum Berggericht.

SRDCERVÚCE FOTOGRAFIE SI POZRITE VO FOTOGALÉRII >>>

Požiar zachvátil postupne ďalšie budovy na námestí Sv. Trojice a na Ružovej ulici. Zničených a poškodených ich bolo sedem. Oheň sa podarilo zastabilizovať v sobotu vo večerných hodinách, no záchranné zložky prichádzali na miesto celú noc i nasledujúci deň. Hoci pri nešťastí nikto neutrpel zranenia, škody sú obrovské a domáci stále nedokážu uveriť tomu, čo sa stalo.

V centre Banskej Štiavnice oproti Banke lásky, vlastní budovu Limpacherovho paláca so známym Ruin barom, aj podnikateľ a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník. Oheň takmer zachvátil aj tento objekt. “Boli sme už našťastie pripravení. Keď sa oheň šíril na protiľahlej strane námestia, prikázal som natiahnuť hadice na povalu a strážiť, či iskry neprinesú oheň aj k nám. Predpoklad sa naplnil. V rohu podkrovia vyšľahli plamene. Boli sme však pripravení. Okamžite sme zárodok požiaru zlikvidovali vodou z pripravených hadíc. Našťastie nás oheň tentoraz neprekvapil. Inak by katastrofa a požiar zachvátil aj túto stranu námestia,” uviedol.

Tragédia zasiahla aj ministra obrany Jaroslava Naďa! Ako? Pozrite na ďalšej strane >>>