Muž zákona z poriečneho oddelenia počas hliadkovej služby zastavili na Liptovskej Mare loďku na štandardnú kontrolu. Lodivod nemal žiadne platné doklady na plavbu s výletnou loďkou. Na jej palube sa nachádzalo 21 osôb, z toho osem detí, pričom jej kapacita je maximálne 12 osôb.

Medzi "lodivodom" a cestujúcimi narastal konflikt, lebo im nechcel dať k dispozícii záchranné vesty . "Čo by ste za tie prachy ešte nechceli," údajne odpovedal nemenovaný lodivod.  Ako sa neskôr ukázalo, žiadne vesty na palube výletnej lode totiž ani nemali.

Na výletnej loďke chýbali záchranné vesty.
Na výletnej loďke chýbali záchranné vesty.
Zdroj: facebook - Polícia SR

"Lodivodovi" po súhlase od prokurátora obmedzili slobodu, pričom len pred dvoma týždňami dostal za rovnaký delikt pokutu vo výške 300 eur. Policajti zabezpečili iné plavidlá na bezpečný návrat pasažierov na breh. "Lodivod" je podozrivý zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia.

Správanie zištných podnikateľov sa okamžite stalo terčom kritiky na sociálnej sieti. Ľudia vo svojich statusoch vyjadrovali rozhorčenie na tým, že turisti sa nechali po Liptovskej  Mare voziť aj bez záchranných viest.  Fakt, že na palube  boli s rodičmi aj deti, je však pre mnohých nepochopiteľný risk.

" mal sa vyjadriť. Ako neskôr vyplynulo, žiadne vesty na palube nemali.