Prešovský kraj hlási nehody

Šmýkalo sa ako na klzisku! Celé východné Slovensko vo štvrtok ráno pokryla hrubá vrstva ľadu. Mrznúci dážďd skomplikoval život mnohým obyvateľom. Všetky cesty a chodníky vyzerali ako sklo. Šmýkali sa autá i chodci. Problémom bol každý krok, kto bol čo len trochu neopatrný, ocitol sa na zemi. 

V Prešove, ale aj v okolitých mestách a obciach v kraji, boli niektoré chodníky neposypané soľou aj niekoľko hodín. Navyše, mrziace mrholenie spôsobovalo ďalšiu námrazu. "Dnes je soľ nad zlato," napísala Iw na sociálnu sieť, aby varovala nielen vodičov ale aj tých, ktorí sa chceli do ulíc vybrať peši. "Rozkradli už aj soľ,"pridal sa Miroslav na sociálnej sieti v dopravnom servise po tom, ako tam pribúdali statusy o dopravných nehodách.

Poľadovica na ceste z Popradu do Starého Smokovca
Poľadovica na ceste z Popradu do Starého Smokovca
Zdroj: TASR

V prešovskej nemocnici skončili desiatky ľudí s rôznymi zlomeninami.  Už dopoludnia ošetrili viac ako tri desiatky ľudí so zraneniami rôzneho druhu. Sanitky so záchranármi jazdili ako na bežiacom páse a privážali dolámaných a doudieraných ľudí. Štyroch zranených museli hospitalizovať.

O situácii v ďalších častiach Slovenska sa dočítate na ďalšej strane >>>