O udalosti informovala polícia trenčianskeho kraja. Na pevnú linku 90-ročnej seniorke dopoludnia najskôr volala neznáma žena a pýtala sa, či mala účet v banke. Po tom, ako jej starenka povedala, že žiaden účet nemá, žena zložila.

"Po chvíli jej zazvonil telefón opäť. Tentoraz ju priezviskom oslovil neznámy muž, ktorý sa predstavil ako nadporučík Čentéš z kriminálky. Starenke uviedol, že ju sleduje ozbrojená skupina a že je v nebezpečenstve, od ktorého ju chce uchrániť, lebo ju môžu okradnúť, či nebodaj aj niečo horšie. Žiadal od nej, aby vyhodila z okna všetky peniaze, čo doma má a že dole pod oknami čaká policajtka, ktorá peniaze prevezme," napísala polícia.

Seniorka bola spočiatku opatrná a nedôverovala mu. Ale keď videla, že na mieste, ktoré „policajt“ uviedol stojí nejaká žena, tak pomaly začala jeho tvrdeniam veriť. Zvlášť po tom, keď jej muž uviedol, že vec rieši NAKA a že ho uráža ako policajta, že mu nedôveruje. "Jeho nátlak a strach z toho, že sa a jej môže prihodiť niečo zlé zabrala a starenka vložila do plastového obalu 3-tisíc eur, ktoré vyhodila z okna," dodala polícia a upozornila na zvýšenú pozornosť v takýchto prípadoch, ktorých je stále viac.