„Starostlivosť o komunity, v ktorých pôsobíme, je prirodzenou súčasťou všetkých aktivít Tesca. Chápeme, že súčasné okolnosti majú dopad na mnohé rodiny a spôsobujú im ťažkosti. Mimoriadnym darovaním potravín v hodnote viac ako 172-tisíc eur sa nám podarilo pomôcť tisíckam ľudí naprieč celou krajinou. Spoločne s našimi zákazníkmi chceme teraz pomôcť ešte viac. Sme veľmi radi, že sa nám v tak krátkom čase podarilo pripraviť letnú potravinovú zbierku, ktorú Tesco spúšťa od dnešného dňa. Pre každého prináša jednoduchú možnosť, ako pomôcť rodinám v núdzi vo svojom okolí,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Ako sa môžete zúčastniť

Potravinová zbierka bude prebiehať rekordne dlhý čas od 19. júna do konca augusta, a to vo všetkých 152 obchodoch na Slovensku. Zapojiť sa môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú zakúpiť trvanlivé potraviny navyše a darovať ich ľudom v núdzi.

Zdroj: .

Môžete darovať napríklad ryžu, cestoviny, múku, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj či kávu. Samotné darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné: Stačí ich odovzdať do vyznačeného miesta za pokladničnou zónou.

V predajni nájdete upozornenia, ktoré potraviny sú vhodné na darovanie.
Zdroj: archív

Tesco si uvedomuje význam spolupatričnosti a solidarity v komunitách medzi kolegami aj zákazníkmi. „Každá pomoc sa teraz počíta a každý darovaný produkt má obrovský význam. V Tescu si nesmierne vážime príspevok všetkých zákazníkov, ktorých chceme povzbudiť k tomu, aby pomohli spolu s nami. Vyzbierané produkty odovzdávame Potravinovej banke Slovenska, ktorá ako náš dlhoročný partner pri podpore komunít zabezpečí ich distribúciu ľuďom v núdzi. Potraviny sa tak bezpečne dostanú k zraniteľnými skupinám obyvateľstva, seniorom či tým, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii v dôsledku straty zamestnania. Veľmi sa tešíme, že mnohí kolegovia Tesca sa pridajú k dobrovoľníkom Potravinovej banky Slovenska a budú vysvetľovať našim zákazníkom v obchodoch, ako sa môžu do zbierky zapojiť,“ povedala Veronika Bush.

Potravinová banka pomáha ohrozeným

„Sme veľmi radi, že naše dlhodobé partnerstvo s Tescom sa za súčasných okolností ešte viac posilnilo. Vďaka mimoriadnemu daru potravín od Tesca sa podarilo rýchlo a efektívne podať pomocnú ruku ešte širšej skupine ľudí, ktorá to teraz najviac potrebuje. Koronakríza ovplyvnila naše každodenné životy a naďalej ohrozuje najmä tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Keďže pomoc pre rodiny v núdzi je potrebná neustále, urobíme všetko preto, aby sme čo najlepšie zabezpečili distribúciu potravín darovaných v rámci mimoriadnej zbierky. Vítame, že zbierka bude prebiehať v každom z obchodov Tesca a veríme, že práve vďaka tomu sa pomoc dostane aj do tých najviac ohrozených regiónov,“ hovorí Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Viac ako 430 ton potravín

Tesco podporuje ľudí v núdzi každodenne aj vďaka darovaniu nepredaných potravín. Od vypuknutia mimoriadnej situácie v marci reťazec daroval viac než 430 ton potravín, z ktorých bolo pripravených 1,2 milióna porcií jedla.

Od vypuknutia mimoriadnej situácie v marci reťazec daroval viac než 430 ton potravín, z ktorých bolo pripravených 1,2 milióna porcií jedla. archív

Spustením letnej potravinovej zbierky Tesco pokračuje v napĺňaní svojho záväzku podpory komunít. Reťazec pravidelne organizuje najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku, ktorá pomáha vyčariť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi a sociálne slabšie rodiny naprieč celým Slovenskom, pričom každý rok navyšuje hodnotu vyzbieraných darov o 20 %, ktorú venuje zapojeným charitatívnym organizáciám. Rovnako tomu bude aj tento rok na jeseň, kedy sa uskutoční už 8. ročník obľúbenej potravinovej zbierky Tesca.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]