„Pomáhanie druhým považujem za základnú výbavu každého človeka, ktorý má srdce na pravom mieste,“ povedal nám Ladislav Gurega, majiteľ spoločnosti BGV - Nestville Distillery s tým, že sa rozhodli v tejto neľahkej situácií pomôcť ľuďom v boji proti šíreniu nákazy tým, čo vedia.

Rozdajú 28 000 litrov dezinfekcie

Vo svojej rafinérii na výrobu liehu začali vyrábať univerzálne dezinfekčné prostriedky BURBEGEL Plus a každému obyvateľovi v regióne darujú jednu litrovú fľašu, spolu 28-tisíc litrov.  „Burbegel Plus dáme všetkým obyvateľom obce Hniezdne, v ktorej sídlime, aj ľuďom v susediacich obciach Kamienka, Forbasy, Lacková, Lomnička, Kolačkov, Nová Ľubovňa, Jarabina a tiež mestu Stará Ľubovňa,“ vysvetlil Gurega.

Zdroj: red

Proti baktériám aj vírusom

Nový produkt BURBEGEL Plus je vyrábaný v jednom z najmodernejších liehovarov v Strednej Európe. Ide o kvapalný biocídny, bakterocídny a virucídny dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu, s vysokým obsahom etanolu. Je určený na priame vonkajšie použitie, teda  dezinfekciu pokožky, povrchov, nástrojov a plôch. Slúži na rýchlu a bezpečnú dezinfekciu povrchov odolných voči alkoholu. Je vhodný nielen pre domáce, ale aj na profesionálne použitie.

„Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na vývoji a výrobe tohto produktu a tiež distribútorom COOP JEDNOTA, CBA, LIDL, 1.DAY, KAUFLAND, vďaka ktorým môže mať tento dezinfekčný prostriedok každá domácnosť na Slovensku. A aj keď to nie je jednoduché, verím, že čo najskôr sa stane svet takým, ako si ho pamätáme a podanie rúk, objatie, či zvítanie sa bozkom sa opäť vrátia do našich životov!“ dodal Ladislav Gurega.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]