Seniorom a zamestnancom 51 domovov dôchodcov a zariadení sociálnych služieb na Slovensku darovali zdravotnícke pomôcky a dezinfekčné prípravky. V rámci svojich programov spoločenskej zodpovednosti lekárne Dr.Max i nadácia Penta rozdali dovedna 41 600 kusov jednorazových rúšok a viac ako stovku trojlitrových bandasiek.

.
Zdroj: red

Tvárové rúška, ktoré boli na Slovensku ešte donedávna dlhodobo nedostatkovým sortimentom, sa lekárňam Dr. Max pred časom podarilo zabezpečiť pre širokú verejnosť. Jednorazové ochranné pomôcky tak aj vďaka spolupráci s Nadáciou Penta mohli darovať tým, ktorí ich veľmi potrebujú. Vďaka tejto iniciatíve získalo nezištnú pomoc viac ako 1 400 klientov a približne 1 000 zamestnancov domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb. Darované ochranné pomôcky a dezinfekčné prípravky sú v hodnote takmer 45 000 eur.

Seniori v domovoch patria k najohrozenejším.
Zdroj: Martin Baumann

„Vnímame mieru zodpovednosti, ktorú voči spoločnosti v týchto bezprecedentných časoch máme, keďže Penta patrí k jedným z najväčších investorov v zdravotníctve v regióne strednej Európy. Aj preto sme sa spoločne s lekárňami Dr. Max rozhodli kúpou dezinfekčných prostriedkov a ochranných rúšok pomôcť pri zabezpečení prevencie proti šíreniu koronavírusu vo vybraných domovoch dôchodcov a domovoch sociálnych služieb, keďže ich klienti patria k dlhodobo najohrozenejšej skupine. Táto darovaná pomoc bola súčasťou prisľúbenej investície až 15 miliónov eur, ktorú Penta venuje na boj s koronavírusom,“ doplnil Jozef Mathia, investičný manažér zodpovedný za oblasť zdravotníctva v spoločnosti Penta Investments.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]