V priebehu dňa bude snehová s postupným ochladzovaním tuhnúť. Popoludní sa očakáva silný vietor a zrážky, nebezpečné preto budú najvyššie položené strmé až extrémne strmé svahy a žľaby. Tu sa najmä na záveterných stranách, teda miestach kde vietor uloží väčšie množstvo snehu, môžu nachádzať menšie dosky a vankúše, ktoré bude možné veľkým zaťažením uvoľniť. Vplyvom očakávaného sneženia a silného vetra je tendencia lavínového nebezpečenstva slabo stúpajúca.

Počas nedele HZS očakáva po prechode studeného frontu v horstvách Slovenska ochladenie. V priebehu dňa od severozápadu zrážky (najmä vo Vysokých a Západných Tatrách), ktoré budú mať spočiatku snehový charakter len v najvyšších polohách, no postupne bude hranica sneženia klesať až na 700 m n.m.

Počas popoludnia sa očakáva v najvyšších polohách prudký až búrlivý vietor. Povrch snehovej pokrývky je rôznorodý, na náveterných stranách hrebeňov a štítov je tvrdý, zmrznutý, alebo vyfúkaný až na pôdu, na záveterných stranách v najvyšších polohách suchý, v stredných polohách mokrý sneh, ktorý v priebehu zajtrajšieho dňa zmrzne. Súvislá snehová pokrývka je od 1200 m n.m.