„Začnem tým, že zuby si nechávam opravovať v Bruseli, lebo to spravia oveľa kvalitnejšie ako doma. Nemusím sa báť, že mi niekto zabudne vatu v zube, čo bolo dôvodom, že moji rodičia nám ešte ako deťom zobrazili všetky naše karty od štátneho zubára,“ začala nahnevane. Všetky ostatné vyšetrenia si dáva robiť taktiež v Bruseli. „Pri kvalite a čakacej dobe doma nemám šancu,“vysvetlila.

O dianie na Slovensku sa každodenne zaujíma, či už čítaním novín alebo počúvaním spravodajských podcastov. Na východ, odkiaľ pochádza, chodí aspoň raz mesačne. Popri svojej ťažkej práci však pomáha aj slovenským študentom. „Denne odpíšem hŕbu správ na Facebooku od Slovákov o tom, ako si nájsť štipendium na zahraničné školy, či nájsť si dobrú stáž, lebo slovenské školstvo robí všetko iné len, nie to podstatné - vzdelávanie a motivácia. Študenti si musia pomôcť sami, prebiť sa, pýtajúc sa, kde sa dá,“skritizovala slovenské školstvo. Podľa nej práve v štúdiu mimo Slovenska vidia mladí žiaci šancu na lepšiu budúcnosť. „Parádna vizitka vlády,“okomentovala.

Podľa nej sú to práve Slováci v zahraničí, ktorí zlepšujú mienku o Slovensku. Musia vysvetľovať mnoho káuz, ktoré sa dostali aj do miestnych médií, či už ide o korupciu pri eurofondoch, vraždu Jána Kuciaka alebo taliansku mafiu na Slovensku. „Vysvetľujeme, kde peniaze zmizli, ako to, že sa k eurofondom nedostanú normálni ľudia, iba ľudia v kruhoch vlády. A ste takí fiškusi, že sa všetko hodí na ten zlý Brusel,“vysvetlila. „Pracujem so všetkými 27 krajinami EÚ, a to čo sa deje doma, je cez čiaru. Zmazali ste limity slušnosti a viery v dobro. Ľudia už neveria, že sa dá fungovať bez kradnutia a konexií,“ zakončila rozhorčene. Nakoniec dodala, že to nebola kritika lekárov ani učiteľov, ale samotného systému.