Táto informácia vystrašila nielen domácich, keďže ide o potravinársku firmu. „Ľudia sú nervózni a nespokojní, pretože  robotníci sa zgrupujú, chodia do obchodu, veľmi na dodržiavanie opatrení nedbajú, aj keď firma má byť na okraji obce. Dokonca v tamojšej škôlke zatvorili triedu,“ povedala nám obyvateľka mesta.

Starší obyvateľ mesta Karol (65) sa hnevá na to, že sú otvorené hranice!
Starší obyvateľ mesta Karol (65) sa hnevá na to, že sú otvorené hranice!
Zdroj: lčel

Nepokoj v meste potvrdil aj Kristián (21). „Chránime sa, aj ja radšej nosím rúško! Ide tu však hlavne o tých starších," povedal. Svoj strach neskrýval Karol (65). „Toto je všetko preto, lebo sú otvorené hranice! My sa teraz kvôli nim bojíme a musíme chrániť ešte viac,“ rozčúlil sa penzista.  
Od pondelka je v pohotovosti aj radnica. Primátor Sládkovičova Antón Szabó nám prezradil, že mesto koná, odkedy bolo informované o prvej pozitívne testovavej osobe. „Všetko konzultujeme s regionálnym úradom zdravotníctva. Dostali sme odporúčania, aby sme neorganizovali žiadne hromadné podujatia a zvolali krízový štáb. Tak sa aj vo štvrtok stalo a to za prítomnosti hlavnej hygieničky,“ povedal nám primátor. Dodal, že momentálne rieši aj to, ako sa budú nasledovné dni  vykonávať v meste omše.  

Primátor Sládkovičova, Antón Szabó.
Primátor Sládkovičova, Antón Szabó.
Zdroj: lčel

 

Primátor však nepokladá strach obyvateľov za úplne opodstatnený. „Z dvadsaťjeden pozitívnych prípadov išlo iba o troch občanov nášho mesta a tí sú v karanténe. Dcéra jednej infikovanej chodí do materskej školy. Regionálny úrad zisťoval, s kým bola jej mama v kontakte a nariadili jednu triedu v škôlke vrátane pedagóga poslať do domácej karantény. Ide iba o prevenciu proti šíreniu vírusu,“ uviedol primátor Szabó. Podľa jeho slov hygiena uviedla, že sa vírus nemohol šíriť na pracovisku, pretože sa pracovalo pod prísnymi hygienickými normami, a tak sa vírus šíril len na ubytovni, odkiaľ sa do mesta nedostal. „Zamestnanci majú ubytovanie priamo v závode, sú tam na to vyhradené dve budovy s kapacitou po štyridsať ľudí. Do jednej budovy po zistení vírusu firma v spolupráci s regionálnym úradom zdravotníctva zatvorila všetkých pozitívnych pracovníkov, pričom tento objekt stráži ich SBS,“ povedal primátor.  

Článok pokračuje na ďalšej strane.