"V prvom rade sme si povedali, že musíme počkať na nariadenia vlády, ktoré budú pre nás smerodajné," povedal nám prevádzkový riaditeľ Aqua City Poprad Peter Gurčík.

Podstatným bodom pre aquaparky je aj to, koľko návštevníkov bude môcť prísť naraz. Pri príliš obmedzenej kapacite by si totiž nezarobili ani na náklady.  Podľa Asociácie akvaparkov, kúpalísk a plavární im ide hlavne o zabezpečenie bezpečnosti návštevníkov. Preto budú sami dbať na rozostupy a so zníženou kapacitou  rátajú. 

Asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární.
Asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární.
Zdroj: lčel

"Akonáhle nám určí hygienik maximálnu kapacitu návštevníkov, ktorá by sa mala odvíjať od vodnej plochy jednotlivých bazénov, sa dá určiť, koľko môže byť návštevníkov v jendom bazéne. Naozaj nie je reálne zabezpečiť medzi návštevníkmi rozostupy na presné dva metre v bazéne, ale je možné zabezpečiť vstupy, spoločné priestory, pokladne, šatne, sprchy a poprípade trávnaté plochy. Tam to zabezpečiť určite poriadne vieme," dodal Gurčík.

Konferencia Asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární.
Konferencia Asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární.
Zdroj: lčel

Ak nie v stredu, v najlepšom prípade by mohli byť akvaparky otvorené už  v najbližších dňoch. "My sme sa pripravovali na otvorenie, avšak budeme musieť ešte počkať na podmienky pre otvorenie, tie predpokladám by mohli byť zverejnené už zajtra. Ak nás pri nich niečo prekvapí, budeme musieť reagovať a zabezpečiť aj to. Tu však treba podotknúť pri napustení bazénu, teda pri jeho spätnom uvedení do prevádzky, že musíme mať urobené rozbory vody od hygieny. Kým prídu výsledky týchto rozborov, to môže trvať až do päť dní. Sú akvaparky, ktoré už majú napustené bazény, sú také, ktoré čakajú len na rozbory a sú aj také, ktoré čakajú na nariadenia a sú teda vypustené. Otvorenie aquaparkov teda bude individuálne," povedal nám Peter Gurčík.

Asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární zároveň tvrdí, že bez aquaparkov v lete by mnohé regióny mali finačné problémy, lebo tvoria ich hlavný zisk. Odvíja sa od nich taktiež aj ubytovanie a ďalšie rôzne atrakcie. Takže v ich čo najskoršie otvorenie dúfajú všetci, ktorí pracujú v cestovnom ruchou na Slovensku.

Vieme, ktorý  AQUAPARK po otvorení navštíviť a prečo. Čítajte na ďalšej strane!