Umelecké vlohy získala Eva po svojom otcovi, ktorý je hercom, a tiež mame, ktorá rada maľuje. Ona sama študovala na VŠMU bábkarsku réžiu a dramaturgiu. Tento odbor napokon nedoštudovala, pretože ju neprijali na magisterské štúdium, a tak skončila ako bakalárka. Po dosnívaní svojho sna o divadle začala premýšľať o svojej budúcnosti. A práve tu sa začína odvíjať jej ďalší nečakaný sen, výroba záušníc. „Nápad vyrábať tento druh šperku som dostala jeden večer ešte ako študentka posledného ročníka vysokej školy, keď som potrebovala a chcela niečo povedať cez umenie,“ vracia sa Eva na začiatok tvorby svojich unikátnych šperkov. Svojím spôsobom je unikátom aj ona sama. „Vždy som rada vytŕčala z davu,“ priznáva sympatická mladá umelkyňa, ktorá sa netají ani tým, že je tak trochu rebelka.

Jedinečná žena má jedinečný šperk

Kto by si myslel, že náušnice môžu nosiť iba sebavedomé ženy, je na omyle. „Ba práve záušnice si môžu dovoliť i ženy, ktoré si až tak neveria,“ myslí si Eva, ktorá je šťastná, že sa vďaka záušniciam cítia jej zákazníčky sebavedomejšie. „Ženu, ktorá nosí záušnicu, sa nedá nevšimnúť,“ dodáva mladá umelkyňa s úsmevom. Veľa záušníc robí Eva na zákazku pre konkrétnu ženu. „Záušnica, rovnako ako šperky či oblečenie, dokáže o jej nositeľke mnohé napovedať. Preto sa ju snažím každej žene urobiť tak, aby bola, rovnako ako jej majiteľka, jedinečná. Som šťastná, ako sa s nimi cítia príjemne a sú obdivované,“ netají Eva.

Šoubiznis otvoril bránu do sveta

Najväčšie záušnice robila Eva na súťaž Miss Slovensko 2014. „Bolo to rok po tom, ako som začala s ich výrobou a bola to pre mňa výzva, pretože mali byť okázalé,“ vraví dizajnérka netradičných šperkov. Prvou vážnou Evinou zákazníčkou bola moderátorka Lenka Šóšová, rada ich však nosí aj speváčka Mária Čírová, oslovili tiež playmate Evu Cifrovú, speváčku Dominiku Mirgovú, ale i viaceré iné ženy zo slovenského šoubiznisu. Jednu dokonca darovala českej speváckej ikone Lucii Bílej. A práve tu sa Eve pootvorili brány aby mohla preniknúť do celého sveta. „Najväčší záujem o moje záušnice je v USA, ale tiež vo Francúzsku, Taliansku či Rusku. Prekvapená som i tým, že pomerne veľký záujem majú aj severské štáty ako Švédsko a Nórsko,“ dodáva jediná výrobkyňa záušníc v Európe.

Komfort cez swarovského kryštály

Zaujímavý je i proces výroby jednej záušnice. „Trvá mi to aj niekoľko dní. Vyhrať sa musím nielen s nákresom, ale i s detailami celej práce. Vsádzam na čo najvyššiu kvalitu, takže nič nechcem odfláknuť,“ vraví Eva, ktorá miluje najmä prírodné materiály. „Najčastejšie pracujem s drevom a pierkami, ale do výrobkov zakomponujem i drahé kovy ako zlato a striebro. Mnohé vyzdobím čipkami, korálikmi a tiež kamienkami či swarovského kryštálmi. Najmä tie mojím výtvorom dodávajú komfort a kvalitu,“ prezrádza Eva. Aj preto viaceré jej záušnice stoja aj 150 €.