„Nudistickú pláž prevádzkujeme už od leta 2009 a teší sa veľkej obľube. V priemere na nej nájde pokoj a relax asi 60 až 100 osôb denne,“ hovorí Lívia Németh, vedúca úseku marketingu. Samozrejmosťou je súkromie, aby nebola na očiach zvedavcov a jej návštevníci sa cítili komfortne.

„Nachádza sa pri krytej plavárni a ohraničená je jednak budovou plavárne, trstinovou stenou a zeleňou okolo,“ opisuje intimitu pláže na turisticky obľúbenom kúpalisku Németh. Vekové rozmedzie návštevníkov je rôzne, od malých detí až po seniorov. „Hostia majú k dispozícii ležadlá a jeden bazén s termálnou vodou vo veľkosti 200 m2. Majú však aj vstup na všetky ostatné atrakcie kúpaliska, kam aj ostatní návštevníci. Vstupné je v rámci vstupného na celé kúpalisko, nie je rozdelené. Všetci sa môžu kúpať na všetkých atrakciách kúpaliska a navštíviť aj nudistickú pláž,“ uzatvára Németh.

Relax a pohoda na pláži.
Relax a pohoda na pláži.
Zdroj: kon

Nudistický kútik si pochvaľujú aj návštevníci. „Je maximálne chránený pred pohľadmi zvonku, nie však pred ojedinelými neškodnými návštevami ľudí, ktorí sa naozaj len sem-tam potrebujú presvedčiť, že ,fakt sú tam holí ľudia...` V priestore vládne tichá atmosféra, prudko kontrastujúca s hlučným mraveniskom ostatných bazénov,“zhodnotil Sando z Prešova na diskusnom fóre naturistov. Chýbajú mu tam však toalety a občerstvenie, sú tam len fontánky s pitnou vodou.

„Chodíme tu radi aj s deťmi. Je to pre nás prirodzené a je dobré, že je to v rámci kúpaliska, nemusíme byť odkázaní len na to, že sme niekde pri vode, ale keď si dáme plavky, ideme sa pokojne najesť a podobne. A máme tu pritom všetkom zachované maximálne súkromie. Je to super,“ prezrádza Katarína (33) z Nitry.

Nudapláž v Štúrove.
Nudapláž v Štúrove.
Zdroj: ALN archív

Pred zvedavými zrakmi nenaháčov ich chráni živý plotom a nepriehľadná umelá stena. Nudapláž pre 40 osôb je v blízkosti sedacieho bazénu, ktorý môžu naháči voľne využívať. Bazén sa rozkladá na ploche 200 m², má hĺbku 105 cm a termálna voda dosiahne počas dňa teplotu 36 °C.

Priestor je voľne prístupný počas celých otváracích hodín strediska a nie je spoplatnený. „Je to zaujímavá myšlienka, ale my na takéto niečo veľmi nie sme. Náš priateľ by tam však určite šiel,“ prezradila návštevníčka kúpaliska Jana Michalcová (33) z Pardubíc.

Ďalšie nudapláže nájdete na nasledujúcej strane