V košických predajniach boli všetci s rúškom, niektorí aj s rukavicami, personál mal tiež ochranné prostriedky. Jediným problémom boli odstupy pri pokladniciach, na čo kupujúcich upozorňovali pokladníčky a SBS-kári. Teplotu nikde nemerali.

 

Pred vchodom do bratislavskej predajne teplotu tiež nemerali, ale pred pokladnicou visel oznam, že ľudia majú dodržiavať odstup od seba - jeden až jeden a pol metra, oznam, aby ľudia radšej platili kartou a to, že človeka bez rúška alebo inej ochrany neobslúžia. Dokopy tam bolo päť ľudí, z toho jedna dôchodkyňa.

Bratislava: Dôchodcovia využili vymedzený čas. Rúška mali všetci.
Bratislava: Dôchodcovia využili vymedzený čas. Rúška mali všetci.
Zdroj: autori

V Novej Bani predavačky dávali pozor, aby v obchode bolo naraz len malé množstvo ľudí, ktorých postupne vpúšťali. Vďaka tomu sa kupujúci správali disciplinovane a držali odstupy. Vo väčšom reťazci bola situácia opačná. Otvorené boli len dve pokladnice, ľudí veľa. Väčšinou dôchodcovia, ale našli sa tam aj mladšie ročníky.

Pri vstupe do obchodu bol stojan s dezinfekciou. Väčšina prítomných mala rúška, našli sa však aj výnimky. V prešovskej veľkopredajni chodili dopoludnia na nákupy aj mladí. Dnu sa dostali bez problémov. V špecializovanom obchode na predaj mäsových výrobkov zákazníkov vpúšťajú po dvoch. „Sú disciplinovaní,“prezradil majiteľ prevádzky Štefan Poláček. Tvrdí, že on by aj zabezpečil meranie teploty, ale nemá čím, keďže teplomery nikde nedostať.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: