Mnohí očakávali, že ľudia po dvoch mesiacoch zoberú obchodné centrá útokom. Nestalo sa tak. Zrejme ešte mnohí majú obavy z nákazy alebo, ako tvrdia iní, v podstate zistili, že tam zatiaľ ani nemajú prečo ísť. Takže obchodné centrá aj po otvorení zívali prázdnotou.

Tak to bolo aj v novozámockom obchodnom centre. Zamestnanci si to vysvetľovali predpoludňajším časom, po obedoch čakali väčší nával.

Boli však aj výnimky. „Ľudia chodia. Dnes máme toľko zákazníkov ako voľakedy v klasický deň,“ tvrdila predavačka Marcela.

„Konečne som si mohla ísť kúpiť kávovar. Iné je to objednať cez internet a iné nechať si poradiť skúseným predajcom,“ tešila sa zákazníčka Katka.

Príjemné zistenie – rúška mali všetci. Predávajúci aj nakupujúci.

Obchodné centrum v Nových Zámkoch je už otvorené, ale zatiaľ nie plné.
Obchodné centrum v Nových Zámkoch je už otvorené, ale zatiaľ nie plné.
Zdroj: lčel

V tetovacích salónoch mali plno roboty

Fungovali aj tetovacie salóny. „Už od rána máme plno roboty. Teraz ešte musíme prebookovať zákazníkov, ktorých sme počas pandémie presúvali,“prezradil tatér Roland z Nových Zámkov.

Najväčšie bratislavské centrá na nábreží Dunaja a v Petržalke boli o niečo plnšie. Aj keď obchody nepraskali vo švíkoch, návštevníci sa po centre motali a občas do nejakého vošli. Podľa manažérky jedného z obchodov s dámskym oblečením Petry sa už veľmi tešili na otvorenie. „Máme aj 20-percentnú uvítaciu zľavu a tešíme sa na zákazníčky,“prezradila.

Na to, že konečne si niečo pekné kúpi aj na seba, sa tešila aj Zdenka. „Keďže je vonku pomerne teplo, potrebovala som nejaké voľnejšie oblečenie. Počas karantény sa totiž v skrini aj dosť triedilo a vyhadzovalo,“smiala sa.

Ako to bolo v iných centrách? To si prečítajte na ďalšej strane