Hoci sa Noc divadiel presunula do online priestoru, divadlá reagujú na aktuálnu situáciu, kedy opäť môžu hrať naživo. Napríklad banskobystrické Divadlo Štúdio tanca uvedie predstavenie JUMBLE. K dispozícii je aj online záznam. Divadlo Alexandra Duchnoviča v Prešove prináša hru Ostali hlupákmi. Bratislavské bábkové divadlo (BBD) sa do Noci divadiel zapojí už vypredanou premiérou nového projektu Záhrada nikdy nespí.

Slovenské národné divadlo (SND) prinesie z Modrého salóna diskusnú reláciu k pripravovanej premiére opery Grigorija Frida a k uvedeniu komiksovej verzie Denníka Anny Frankovej pod názvom Príbeh Anny Frankovej ako umelecká inšpirácia. Úryvky z knihy prečíta Jana Kovalčíková, ukážky z operného diela zaznejú v podaní Anety Podrackej Bendovej s klavírnym sprievodom Andrey Bálešovej.

Bratislavské Štúdio 12 spolu s Divadlom Astorka Korzo '90 začnú spoločnú online Noc divadiel diskusiou s bieloruským dramatikom Andrejom Kurejčikom a Johnom Freedmanom, na diskusiu nadviažu scénickým čítaním jeho apelatívnej hry URAZENÍ. BIELO(R)USKO.

Zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského chystá program v znamení tolerancie a spolupatričnosti, ktorý si diváci budú môcť pozrieť na YouTube divadla. Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre sprístupní predstavenie Stvorenie.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre uvedie online publikáciu NEŽNÁ.NR, ktorá vznikla pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie. Slovenské komorné divadlo v Martine ponúka divadelný kvíz vo forme livestreamu.

Súhrnný program 11. ročníka celoslovenského podujatia, ktoré koordinuje Divadelný ústav, je dostupný na nocdivadiel.sk.