Turisti sa rozhodli, že bez chromého psíka roklinu neopustia. Sami však na to nestačili a každá pomoc bola hodiny vzdialená. Rozdelili sa teda na skupiny. „Jedna sa vrátila na ústie rokliny, hodinu a pol kráčali, kým našli signál. Martin Zahuranec zatelefonoval svojej sestre Andree, ktorá využila silu instagramu,“napísala na svojom blogu na portáli dennikn Ľudmila Kolesárová, mama jedného z mladých hrdinov, ktorá bola tiež pri tom.

Sila sociálnej siete

Andrea Zahurancová je influencerka, cestovateľka a tiež vášnivá turistka a tak využila sociálnu sieť, aby zohnala pomoc pre brata, jeho priateľov a hlavne psíka v kritickej situácii. „Prosím, ak je tu niekto ochotný sa vybrať do rokliny pomôcť...,“ vyzývala ľudí s tým, že treba konať rýchlo a tam sa už nebude dať s nikým spojiť, pretože v rokline nikde nie je signál. 

Predstavte si, že sa takto našlo 5 ľudí, ktorí boli ochotní vybrať sa v piatok večer do studenej rokliny a pomôcť zniesť príka dole. Martin sa po telefonáte sestre vrátil ku psovi a skupine. 

Studený večer v rokline

„Po hodine a pol kráčania sme sa stretli. Mladí ľudia boli pripravení zájsť po výstroj, jedlo a prečkať s vysileným psom noc,“ opísala Ľudmila svoj neuveriteľný zážitok z piatkového večera.

Úžasné je, že mladí ani na chvíľu neváhali, verili, že psíka Gora odtiaľ dostanú, ale chceli ho šetriť a okrem toho nastala tma. V momente, keď prišli Matej a Ivan sa dostala akcia do rúk profesionálom. Matej je členom HZS, akurát nebol vtedy  v službe.

Goro mal na krku obojok s číslom na majiteĺa a tak sa ešte predtým časť skupiny vybrala von z rokliny majiteľa zavolať. Podarilo sa. Nakoniec sa Goro vrátil k pánovi, ktorý ho hľadaluž druhý deň, a prešiel mnoho kilometrov. Goro zrejme padol do rokliny a nevedel sa za pánom dostať.

Na záver túry sa chromý Goro dokonca postavil. Vďaka súrodencom Zahurancovcom, vďaka mladým, ktorí strávili na túre 14 hodín namiesto šiestich, vďaka sociálnym sieťam, vďaka dobrovoľníkom, ktorí sa vybrali na pomoc je dnes Goro živý doma u šťastného majiteľa.

Príbeh obyčajného človeka

Celú nosičskú skupinu viedol Ivo. Až keď sa všetko skončilo a pes sa vrátil k majiteľovi, všimli si ostatní, že Ivo kríva. Ivo prišiel s Matejom do rokliny z Popradu. Pred tromi rokmi mal na skialpoch vážny úraz a strávil mesiace na polohovateľnej posteli, jeho pravá noha od kolena dole je necitlivá. Napriek tomu prišiel a celú skupinu viedol

Ľudmila celý príbeh uzavrela krásnym zdôvodnením, prečo to clé zverejnila: „Lebo dobrých správ nikdy nie je dosť.“