Humennom začína naberať vysoké obrátky kampaň namierená proti súčasnej primátorke Jane Vaľovej, ktorá chce opäť kandidovať. Už niekoľko týždňov sa nielen v miestnych, ale aj v celoštátnych médiách objavujú reportáže, ktoré primátorku vykresľujú až príliš kriticky. Oponenti jej na sociálnych sieťach nadávajú do „svíň“ a „zmijí“. Informácie o majetkoch a aktivitách Vaľovej sa objavili na miestnej webovej stránke, kde publikujú články hlavne primátorkini protikandidáti.

Je tiež zaujímavé, že na tomto webe sa objavujú aj príspevky riaditeľa podniku Chemes, ktorý sa s mestom roky sporí. Radnica mu totiž vytýka už skôr uzavreté nevýhodné zmluvy na dodávku tepla, pre ktoré platia Humenčania za teplo jednu z najvyšších cien na Slovensku. Najnovšie do tvrdého volebného súperenia zatiahli aj Vaľovej dcéru Zuzanu.

Vaľová sa opätovne rozhodla zabojovať o primátorské kreslo.
Zdroj: archív

„Čakala som, že pri neexistencii skutočného programu pre mesto sa budú moji odporcovia realizovať takýmto spôsobom, ale toto vylievanie vedier špiny už zašlo priďaleko!“ hovorí dôrazne humenská primátorka. Vaľovej dcéra Zuzana je dospelá a vlastní byt v Prahe. Kupovala ho pred šiestimi rokmi, aby na dlhodobej stáži a pri plánovanom zamestnaní nemusela bývať v podnájme. „Byt stál vyše 100-tisíc eur, má výmeru 64 štvorcových metrov. Dcére som naň prispela zo svojich úspor, zvyšok si požičala,“ vysvetľuje Vaľová.

S podobnou antikampaňou zápasí v Žiline aj kandidát na primátora Peter Fiabáne, ktorý roky pôsobí v samospráve. Vytýkajú mu sponzora, podnikateľa Martina Sukupčáka, ktorý mu dal na kampaň 7-tisíc eur. Niektorí Žilinčania upozorňujú, že Sukupčák je evidovaný ako agent ŠtB. Ústav pamäti národa (ÚPN) nám potvrdil, že Sukupčák je v registračných protokoloch bývalej Štátnej bezpečnosti evidovaný v kategórii tajný spolupracovník.

Peter Fiabáne je terčom útokov preto, že ho finančne podporil podnikateľ, ktorý je evidovaný ako agent ŠtB.
Zdroj: archív

On sám ani netají, že je vo zväzkoch ŠtB. „Nespolupracoval som s nimi, o čom je doklad zo zväzku ÚPN, ktorý o mne viedli. V ňom sa píše, že k spolupráci so mnou nedošlo, a preto spis správa ŠtB vracia. Že oni mali záujem získať ma na spoluprácu, za to ja nemôžem. Očierňovanie kandidatúry Fiabáneho cez moju osobu je špinavý podraz od jeho protivníkov,“ vyhlásil podnikateľ pre Plus JEDEN DEŇ. Oslovili sme aj samotného kandidáta, či vie o tom, čo vytýkajú jeho sponzorovi.

„Áno, viem, no má naďalej moju dôveru,“ konštatoval Fiabáne. Kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika sa obrátil na Štátnu komisiu pre voľby, keďže z mediálneho prostredia unikla informácia, že si niekto za finančnú protihodnotu objednal jeho diskreditáciu. „Ak sa potvrdia naše indície o porušení zákona, všetky ďalšie dôkazy postúpim orgánom činným v trestnom konaní,“ uviedol Mika.

Václav Mika podal podnet na Štátnu volebnú komisiu pre voľby, lebo vraj si mal niekto objednať jeho diskreditáciu.
Zdroj: archív

Mohlo by vás zaujímať: