Aj napriek tomu, že odborníci neodporúčajú robiť namáhavé fyzické aktivity v čase horúčav, v Rovinke sa 23. júla konali triatlonové preteky.

FOTO mladých športovcov, ktorým náhle vypovedalo srdce, nájdete v galérii >>

Zanietení športovci mali v mimoriadne horúcom letnom dni absolvovať tri disciplíny: plávanie, bicyklovanie a beh. Udalosť sa však skončila tragicky pre známeho moderátora, ktorý náhle skolaboval v druhej etape pretekov. Aj napriek snahe zdravotníkov sa ho už nepodarilo oživiť.

Milan Leskovský bol aktívny športovec a moderátor viacerých triatlonových pretekov.
Zdroj: Instagram/djlesky

„Pravdepodobnou príčinou smrti bol infarkt,“ informovala na sociálnej sieti Slovenská triatlonová únia. Preteky krátko po nešťastnej udalosti predčasne ukončili. V čase konania akcie dosahovali teploty aj viac ako 35 stupňov, no aj napriek tomu organizátor neuvažoval nad zmenou termínu akcie.

Dôvodom bolo aj to, že sa súťažilo v tzv. Ultrakrátkych vzdialenostiach.  „To znamená, že sa plávalo 350 metrov, bicyklovalo sa 8 km a behalo sa iba 2 kilometre. Ešte sme trochu pozmenili trať, bežalo sa 500 metrov tam a späť a hasiči zabezpečovali osviežovanie na každej obrátke,“ vysvetlil podpredseda klubu Tri 2 Fly Patrik Čurilla.

Organizátor spolu s lokálnymi štátnymi autoritami zhodnotil, že nešťastiu sa pravdepodobne nedalo predísť. Ako doplnil Čurilla, podobné preteky sa konajú s omnoho dlhšími traťami v podobných podmienkach. Prečo teda došlo k tragédii pravdepodobne, ukáže až pitva.