Zo záhrady v obci Nová Polhora ušli alebo ich ukradli 27. októbra okolo obeda. To, že psíkovia nie sú v záhrade zistili majitelia asi po 15 minútach. Mysleli si, že odišli do obce, a tak ich hľadali najprv tam. Nikde ich však nenašli. S obavou o miláčikov začali prechádzať aj okolité dediny. Prvá noc bola pre nich veľmi ťažká a na druhý deň opäť pokračovali v pátraní. Rodina hľadá psíkov už viac ako mesiac a Veronika, majiteľka, pre ktorú predstavujú Lily a Bruno najlepších priateľov, nemôže kvôli tomu ani spať a jesť. „Toto budú najhoršie Vianoce v mojom živote,“ povedala nešťastná Veronika.

Ako spoznáte Lily a Bruna

Brunko je kríženec shih-tzu , má 5 rokov, je to Lilin syn. Keď sa narodil mal bielu 'hviezdičku' medzi očami, oproti ostatným šteniatkam bol oveľa väčší, chcel všetko mliečko cicať len on a vytláčal ostatných. Stále musí niečo papať, vie si sám nájsť orech na záhrade aj ho rozlúsknuť. Nájde si aj zemiak na záhrade alebo hrozno si sám odtrhne rovno zo strapca z viniča. Chráni Lily, vždy, keď sme nasypali granulky tak počkal kým Lily dopapá prvá. Pusti cudzích dnu do dvora, ale von ich už nepustí. Bruno má dlhú škoricovo-hnedú srsť, bielu hruď, viditeľný predkus na spodných zuboch.

Lily má 8 rokov, rasa shih tzu, biela srsť, svetlohnedé uši, svetlohnedá srsť okolo očí, svetlohnedý fľak na chrbte, nemá obličku, jej zdravotný stav si vyžaduje liečbu a špeciálnu stravu. Vie zaháňať sliepky na záhrade, je veľmi múdra a pri slove „kúpať“ sa skrýva pod stôl v kuchyni.

Obaja psíkovia sú kastrovaní, nie sú bohužiaľ čipovaní a, keď zmizli nemali na sebe obojky.

Robia možné – nemožné

Po prvej noci vytlačili 100 plagátov a vylepili ich na krčmy, potraviny, zastávky, obecné úrady, pošty, školy, škôlky, ihriská, pizzerie, reštaurácie a všetko verejné. Po troch týždňoch vyvesili už 600 plagátov, pýtali sa ľudí, rozdávali plagáty a vizitky s fotkami a kontaktom. „Behali sme po poli pešo autami aj dronom. V noci s baterkami. Boli sme vo všetkých osadách blízkych aj vzdialených rozdávali sme tam letáky a informovali o odmene. Hľadáme už vyše mesiaca každý boží deň, veľmi ma to trápi a nemôžem spať ani jesť.“

Ukradla psíkov biela dodávka?

V čase, keď zmizli Lily a Bruno sa v obci nachádzala dodávka. „Keď zmizli bola v obci biela dodávka čo vykupuje železo počuli sme jej oznam, stále hlási ten istý oznam z auta. Majú viac dodávok a stále iná ŠPZ, nevieme či to neboli oni,“ povedala Veronika.

Podpora od ľudí

Rodine píšu aj ľudia zo Slovenska, Česka, Nemecka a Švajčiarska, ktorí ich podporujú v hľadaní a v tom, aby nestrácali nádej a neprestali v hľadaní. Úsilie, ktoré vynakladajú sa stretlo aj s negatívnymi ohlasmi a niektorí ľudia nechápu prečo pre psíkov robia majitelia, aj nemožné a bezvýsledne.

V prípade ak by ste psíkov našli, ozvite sa majiteľke Veronike Gumanová cez sociálne siete alebo na telefónnom čísle 0918681405 alebo kontaktujte našu redakciu.