Na opustenie okresu existuje zopár výnimiek. Napríklad cesta do a z práce. Ale aj to musíte všetko poctivo nahlásiť policajtom, ktorí strážia cesty a spíšu s vami dotazník. Ten musíte, pochopiteľne, aj podpísať. A tu nastáva problém. Hoci by mali mať z bezpečnostných a hygienických dôvodov ľudia vlastné perá, v mnohých prípadoch sa tak nedeje. „Cesta do práce, ktorá mi inak trvá maximálne 15 minút, sa predĺžila na hodinu a pol. Čakal som v dlhej kolóne, ktorá sa hýbala pomaly. Keď som sa dostal ku kontrole, policajtka spísala veci, poznačila si údaje z občianskeho preukazu, pýtala sa ma na účel cesty, tak som ukázal potvrdenie z mailu, že kde pracujem, zisťovala, prečo mám ŠPZ-ky z iného kraja. A nakoniec som to všetko podpísal. Ja som, našťastie, mal svoje pero, ale mnohí ho nemajú," prezradil nám čitateľ Miroslav z Košíc.

NEUVERITEĽNE VTIPNÉ A MIESTAMI AŽ DRZÉ REAKCIE POLICAJTOV NA otázky zmätených Slovákov nájdete tu >>

Takže, v prípade, že nebudete mať vlastné pero, hrozí, že sa vám do rúk dostané také, ktoré, nedajbože, mohol držať v rukách niekto chorý. Možný pacient s koronavírusom, ktorý bol vo fronte pred vami a požičiaval si pero. Nezabúdajte preto na prevenciu a noste si so sebou v aute vlastné!

Kontrola je aj pri Vranovskom moste od Žiliny smerom do Kysuckého Nového Mesta. Zdržanie je cca 10-15 minút. Z Kysúc do Žiliny si postojíte 60 minút.
Kontrola je aj pri Vranovskom moste od Žiliny smerom do Kysuckého Nového Mesta. Zdržanie je cca 10-15 minút. Z Kysúc do Žiliny si postojíte 60 minút.
Zdroj: Facebook - Dopravný servis - okres Žilina - Miroslav Janoušek

ZOZNAM VÝNIMIEK nájdete na druhej strane