Do výstavby autobusovej stanice firma investovala 1,708 milióna eur, stavať sa začalo v auguste minulého roka. Výpravná budova stanice je polyfunkčným objektov s rozlohou 2 320 štvorcových metrov. Čakáreň je vybavená informačnými technológiami, ktoré cestujúcim umožnia sledovať jednotlivé autobusové spoje v reálnom čase. V budove je tiež kaviareň a informačné centrum s predpredajom cestovných lístkov s miestenkami.

"Pri projekte bol kladený najväčší dôraz na zabezpečenie pohodlia a bezpečnosti pre cestujúcich s možnosťou ponuky komplexných doplnkových služieb. Súčasťou autobusovej stanice je nákupná zóna s parkoviskom pre osobné motorové vozidlá," uviedla hovorkyňa SAD Lučenec Anna Juhásová. Z novej stanice mesačne vypravia okolo 21-tisíc spojov a týždenne ňou prejde zhruba 39-tisíc cestujúcich.


Nové krásne autobusy. Zdroj: TASR

Nové autobusy za vyše 5 miliónov eur

Nových 26 autobusov kúpila SAD Lučenec za takmer 5,030 milióna eur a zabezpečovať nimi bude najvyťaženejšie spoje na prímestských linkách juhovýchodu Banskobystrického kraja. Nahradí nimi svoje najstaršie vozidlá, čím zníži priemerný vek svojho vozidlového parku v prímestskej doprave z 12,2 na 9,06 roka.

Nové autobusy sú vybavené modernými úspornými a ekologickými motormi spĺňajúcimi normy EURO 5, brzdovým systémom s ABS, elektronickými pokladnicami a elektronickými informačnými tabuľami. "Ako všetky vozidlá spoločnosti sú aj tieto nové vybavené zariadením na sledovanie polohy v reálnom čase, čo umožňuje zásadným spôsobom zvýšiť spoľahlivosť dopravného procesu," uviedla Juhásová.

SAD Lučenec zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár a Revúca. Vykonáva tiež diaľkovú autobusovú dopravu a v Lučenci a Rimavskej Sobote aj mestskú dopravu.