Informoval o tom portál eurojackpot.tipos.sk. Výherca, ktorý sa rozhodol skúsiť šťastie v Eurojackpote vyhral neuveriteľných 58 807 427,70 eur. Takúto obrovskú sumičku si pripíše na svoje konto v banke.

Eurojackpot je nadnárodná európska lotéria, ktorej sa zúčastňujú rôzne krajiny, ako napríklad Maďarsko, Poľsko, Nórsko, Nemecko, Dánsko a podobne.

No tentokrát sa z pomedzi zúčastnených z rôznych krajín usmialo šťastie práve na Slováka! Multimilionárom je podľa všetkého obyvateľ Košického kraja. 

Šťastie a najmä bohatstvo mu priniesli čísla 5, 11, 35, 44, 50 a dodatkové čísla 4, 10. 

Anketa
Potešila by vás takáto štedrá výhra?
  • 74%
  • 12%
  • 14%

Na vyzdvihnutie bohatstva má 35 dní

Slovenský výherca Eurojackpotu má 35 dní na to, aby sa o svoju výhru prihlásil. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Tipos Ivana Skokanová. Zároveň deklarovala, že identita výhercu nebude zverejnená a celý proces prebehne v prísnom utajení. Výhercovi sa 35 kalendárnych dní na prihlásenie začalo odpočítavať 16. októbra. V tom čase sa musí prihlásiť do spoločnosti, kde ho budú inštruovať o ďalšom procese.

„Nemusí mať strach, že by sa to o ňom rýchlo rozkríklo. Tipos má prísne štandardy kontaktu s výhercami. O celom procese bude informovaný len minimálny a nevyhnutný počet zamestnancov tak, aby sa zabránilo úniku informácií," priblížila Skokanová.

Výherca si musí pripraviť občiansky preukaz a potvrdenie o uzatvorení stávky, ktoré sa overí. Ak bude overenie úspešné, spoločnosť mu potom prevedie sumu na jeden alebo viacero bankových účtov v plnej výške. "Treba zdôrazniť, že výhry od Tiposu sa nezdaňujú,“podotkla hovorkyňa.