Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva sa dohodol s bývalým dopravcom Slovak Lines na spolupráci formou subdodávky. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že vďaka tomu vo veľmi krátkom čase dôjde k plnému obnoveniu prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji.

Do Vianoc by sa doprava mala dostať do normálu

"Arriva naďalej ostáva dopravcom poskytujúcim služby pre samosprávny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách," priblížil Droba. Ako podotkol, dopravcovia intenzívne rokovali od minulého týždňa. Šéf BSK priznal, že uplynulé týždne boli pre výpadky regionálnych autobusov traumatizujúce.

Náklady pre kraj sa touto dohodou nemajú zvýšiť. Slovak Lines bude subdodávateľsky pokrývať určité percento spojov pre spoločnosť Arriva, ktorá za to bude platiť. "Je na nich, aby sa dohodli. Duch dohody je taký, že budú jazdiť za tie isté ceny, s ktorými zvíťazila Arriva vo výberovom konaní," povedal Droba s tým, že bývalý dopravca už začal s opätovným náborom vodičov, ktorých medzičasom prepustil.

"Odhadujem, že najneskôr do Vianoc sa situácia s prímestskou autobusovou dopravou v Bratislavskom kraji dostane do normálu," skonštatoval. Ako spresnil, prvé autobusy Slovak Lines by mohli začať jazdiť v kraji už do dvoch týždňov. V prípade možného odškodnenia cestujúcich za spôsobené problémy bude predseda BSK trvať na nejakej satisfakcii.

Droba trvá na sankciách

Pokračovanie na ďalšej strane >>>