Ak sa s deťmi túžite naladiť na Halloween, vydajte sa do Ružindola, kde sa 5. októbra 2019 uskutoční populárne podujatie Ružindolská bosorka. Prečo bosorka? S touto krásnou obcou sa totiž spájajú historky o čarodejniciach, ktoré tam údajne žili. Katka Šnajderová, Abdonička či Jamborka však boli v skutočnosti liečiteľkami, ktoré mnohé Ružindolčanky inšpirujú dodnes.

„V rámci bohatého programu pre deti a dospelých, ktorý začne o 12-tej a bude prebiehať až do 18-tej, sa návštevníci dozvedia o bylinkách, ktoré ružindolské ľudové liečiteľky v minulosti využívali, ale aj to, ako sa s nimi dá pracovať dnes. Príde tiež učiteľka lietania na metle, kováči odetí v čertovských kostýmoch či výrobcovia čarovných prútikov. Okrem toho milovníkom vína a medu predstavíme to najlepšie, čo obec ponúka,“ pozýva na podujatie Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Vinársku tradíciu v Ružindole odrážajú najmä tunajšie vinárstva. Za obecným úradom na malom námestí nájdete stánky s ich najlepšími vínami, chýbať však nebudú ani záhradkári, ktorí sa pochvália svojimi najchutnejšími kúskami zeleniny či ovocia. Staršie generácie pripravia lokálne gastro špeciality a rôzne dobroty starých mám.

O tom, že ide o rodinné podujatie, svedčí aj rôznorodý výber aktivít pre deti. Ich rovesníci zo základnej školy v Ružindole si pripravili divadelné predstavenie, v rámci ktorého sa predvedú v dobových kostýmoch. Hlavnou kulisou bude dvojposchodová škola ako vystrihnutá z českej filmovej klasiky – z filmu Dívka na koštěti o čarodejnici Saxane. Okrem toho sa deti naučia vyrábať tradičné mešce a prichystané sú aj rôznorodé súťaže. Prítomných zaručene rozospieva a roztancuje spevácky zbor.

Nechajte sa vtiahnuť príjemnou rodinnou atmosférou do magického prostredia podujatia Ružindolská bosorka a spoznajte krásy Regiónu Trnava. Príďte na celý víkend a zaručujeme, že budete mať čo robiť po celý čas. Či už sa rozhodnete obzrieť si historické centrum Trnavy alebo okolité vinárstvom a medovinárstvom žijúce obce, určite neoľutujete. Viac informácií nájdete TU.