Dieťa, v našom prostredí s nie celkom bežným menom Silvio, sa manželom Milene a Robertovi Miškovcom zo Zalužíc narodilo v sobotu 21. decembra krátko pred pol ôsmou večer. Po pôrode chlapček vážil 3 930 g a meral 53 cm. „Rodila som prirodzenou cestou. S prístupom lekárov i sestier som nadmieru spokojná. Cítila som sa bezpečne a komfortne a veľmi som ocenila aj možnosť mať dieťa hneď po pôrode pri sebe,“ nešetrila chválou Milena (38).

Výber matky a dcéry

Na Silvia doma nedočkavo čakali šesťročná sestrička Nataška a trojročný braček Milanko. „Meno sme mu vybrali s dcérkou. Máme príbuzných v Taliansku a hľadali sme tiež meno na S, keďže Silvio sa mal narodiť na Silvestra. Toto meno sa nám na prvé počutie zapáčilo a bolo rozhodnuté,“ prezradila mama Milena.

Nemocnica pre mamičku pripravila ešte jedno prekvapenie – vianočné fotenie novorodenca priamo na izbe.
Nemocnica pre mamičku pripravila ešte jedno prekvapenie – vianočné fotenie novorodenca priamo na izbe.
Zdroj: archív nemocnice

Živý darček

Z nemocnice odchádzali 24. decembra a domov prišli pred ôsmou večer. „Bol to krásny pocit. Doma nás čakali dve detičky, ktoré sa veľmi tešili. Všetky darčeky išli v tej chvíli bokom. S príchodom bábätka sme dostali ten najkrajší darček pod stromček. Aj deti pochopili, že hračky sú len niečo hmotné a najväčší dar, ktorý si môžeme na Vianoce priať, je nový člen rodiny,“ dodala.

Článok pokračuje na ďalšej stránke.

Viac foto TU