Ako o sebe zručný majster prezradil, zbrane a meče ho uchvacovali od malička. Už ako päťročný si z medených anténových ručičiek dokázal vyrobiť prvú šabľu. Zo záľuby Tomáša Achsa sa napokon stala jeho životná profesia, stal sa z neho umelecký kováč a dnes sa venuje výrobe nielen originálnych zbraní, ale aj umeleckých replík, o ktoré je mimoriadny záujem.

Vďaka svojmu talentu a šikovnosti Tomáša Achsa oslovili aj americkí filmári. Jeho práca sa objavila v minulosti v známej filmovej fantasy rozprávke Dračie srdce, v ktorej si zahral hlavnú úlohu herec Dennis Quaid. Samozrejme, že o jeho tvorbu je záujem aj na Slovensku, jeho diela nájdete nielen v múzeách, ale aj u zberateľov či vo výstroji ozbrojených zložiek a mnohí si možno ešte spomínajú na jeho uhorské mince pre anglickú kráľovnú a jej manžela.

Pod taktovkou umeleckého mečiara Tomáša Achsa sa v sobotu 18. júna o osemnástej bude konať aukcia ručne vyrobených mečov, ktoré vznikli vo farnosti sv. Margity v bratislavskom Lamači, kde sa aukcia uskutoční. Meče tentokrát pod odborným dohľadom ukul farár Leonard Pawlak, ktorý dvanásť rokov pôsobil počas vojnového konfliktu v Angole. Výťažok z aukcie je určený na podporu nemocnice sv. Lukáša v Angole.

Tvorbu umeleckého kováča Tomáša Achsa si pozrite v našej galérii.