Z dôvodu hustého sneženia v okresoch Žilinského kraja polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky, aby rýchlosť jazdy prispôsobili stavu i povahe vozovky a svojím schopnostiam. Podľa ďalších informácií, ktoré policajti v piatok dopoludnia zverejnili na sociálnej sieti, dopravu v celom úseku monitorujú a priebežne informujú Slovenskú správu ciest (SSC).

Dopravné obmedzenie v dôsledku hustého sneženia je v časti Nitrianskeho Pravna Vyšehradné, skrížený kamión sa nachádza pod Homôlkou za Valaskou Belou. Pre sneženie je i jeden neprejazdný pruh na ceste I/9 v smere od Handlovej do Žiaru nad Hronom. Policajti dokumentujú škodovú udalosť aj na Brezine. Polícia v tejto súvislosti vyzýva vodičov na opatrnú jazdu, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov policajtov.

Mesto Nitra zase prijalo opatrenia súvisiace so silným vetrom. „Vzhľadom na vývoj situácie s počasím s okamžitou platnosťou uzatvárame mestský park na Sihoti aj všetkých 14 mestských cintorínov,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Nitra výstrahu prvého stupňa pred silným vetrom. Podľa predpovede počasia by sa situácia mala do rána upokojiť. Samospráva podľa aktuálneho vývoja poveternostných podmienok zváži odvolanie prijatého opatrenia.