Lena Kiradžiev má 42 rokov a doma sa okrem manžela stará už o štrnásťročné dvojičky Natašu a Michaelu. "Na Krajskom súde v Nitre pracujem od roku 2006, hovorkyňou som od 2007 s prestávkami na materskú a rodičovskú dovolenku a po návrate," prezradila nám o svojom povolaní žena, s ktorou sú médiá v každodennom kontakte. Ako povedala, práca hovorkyne, ktorú robí popri práci vyššej súdnej úradníčky, ju baví a napĺňa. To však nie je všetko. Lena je totiž profesionálnou trénerkou zumby a jej tréningy patria v Nitre medzi mimoriadne obľúbené.

"Vždy som sa venovala cvičeniu, za mlada hrávala basketbal, na vysokej škole sa polovica študentov ospravedlňovala z telesnej, ja som sa nahlásila na aerobik a plávanie," spomína Lena. " Po narodení mojich dvojičiek som začala chodiť na zumbu, ktorá ma doslova dostala a tak som sa rozhodla, že sa jej budem venovať profesionálne a urobila som si trénerský certifikát. Takto cvičím už od roku 2010, nielenže pomôžem iným, ale udržiavam sa tak fyzicky aj psychicky vo forme," dozvedáme sa.

"Moje prvé hodiny boli strašné, je to iné, postaviť sa dopredu, unaviť ľudí, odmakať, zostaviť a dávať pozor na techniku, v tomto som perfekcionista," prezrádza o sebe hovorkyňa Lena Kiradžiev. Mimochodom, práve tento rok oslavuje so svojou zumbarodinou dvanásť rokov existencie. "Kým budem vládať, nechcem sa cvičenia vzdať, je to nie len moja práca, ale aj moja láska, relax, mentálne a fyzické vybitie. Vďaka nej som spoznala množstvo skvelých ľudí. Počas pandémie som pridala aj posilňovacie cvičenia a tretí rok robím lekcie kardio – posilňovacie, kde závažím je naše vlastné telo. Verím, že veľa ženám som pomohla či schudnúť, kondične alebo tanečne zlepšiť, spevniť, či mentálne sa ozdraviť." Vraví, že mnohé jej zverenkyne na tréningu vždy prekvapí, že je vyštudovaná právnička. "Pod pojmom „právnik na súde“ si predstavujú úplne inú osobu," zasmeje sa. "Takého suchára. A ja som živel. Bez teplákov a drdola ma na ulici často ani nespoznajú. A keď ma vidia v televízii, tiež sú prekvapené, že ako môžem byť taká vážna."

Lena už cvičí roky, veľmi rada bicykluje, skáče cez švihadlo, pláva, chodí, posilňuje. "Šport je súčasťou môjho života, telo je domovom našej duše a tak, ako sa treba starať o dušu, treba jej zabezpečiť aj kvalitné bývanie. Cvičenie je pre mňa aj mentálnym oddychom, v telocvični nechám všetky moje starosti, cvičenie proste lieči," pokračuje. Okrem športu však Lena berie vážne aj zdravý životný štýl a stravovanie. "S mojimi dcérami sme pescatariánky (vegetariáni, ktorí jedia ryby), manželovi naše jedlá, ako mäsožravcovi, veľmi chutia. Ale nemám problém uvariť aj mäso, dokonca som ho popri deťoch občas aj jedla, keď boli malé. Dievčatá sa však mnou inšpirovali a tak už skoro rok nejedia mäso, iba tuniaka, aby mali dostatok vitamínov, živín a bielkovín. Takže, ja sa radšej dobre a výdatne najem a idem si zacvičiť, ako by som mala držať diéty... Platí staré dobré – všetko s mierou a bodka amen."
 

Takto ste ešte hovorkyňu súdu nevideli. Fotografie Leny Kiradžiev si pozrite v našej galérii

Anketa
Patríte k tým, čo cvičia pravidelne?

Prečítajte si tiež: