To, že situácia s mestským hotelom je problémová už dlhšie, nám potvrdila aj poslankyňa mesta Eva Polerecká. „My sme ako poslanci podávali na vedenie Hotela Korzo trestné oznámenie ešte minulý rok na základe zistení hlavného kontrolóra. Trestné oznámenie sa týkalo nedostatkov ako napríklad ubytovávanie zadarmo, kedy až 2130 prenocovaní za rok poskytol hotel úplne bezplatne, nehospodárne nakladanie s majetkom spoločnosti, neoprávnené vyplatenie odmien a rôzne nezrovnalosti v účtovníctve mestskej akciovky “ informovala nás poslankyňa.

 

Podľa jej slov nakoniec na predchádzajúce vedenie hotela podal trestné oznámenie aj terajší predseda predstavenstva Ladislav Borbély, bývalý futbalista a futbalový odborník.

Hotel Korzo je vo finančných problémoch už dlhodobo.
Hotel Korzo je vo finančných problémoch už dlhodobo.
Zdroj: lčel

Už v minulosti boli problémy s nevyplatenými mzdami pracovníkov hotela. Zlú situáciu však naplno odhalila až koronakríza. Ihneď po jej prepuknutí zostala väčšina personálu na dlažbe a niektorí sa svojej výplaty ani nedočkali.

Viac si o problémoch s vyplácaním pracovníkov môžete prečítať tu.

Kvôli dlhom v sociálnej a zdravotnej poisťovni spoločnosť nemohla požiadať ani o štátnu pomoc. Reštauráciu zatvorili, rovnako ako aj hotel.

Problém však mali aj nájomníci, ktorí priestory hotela využívali na vlastné podnikanie. „Na jeden deň dokonca mali nájomníci aj vypnutú dodávku energie. To znamená, že hotel neplatil faktúry už dlhšiu dobu. Dodávka energie sa po medializácii na sociálnej sieti na druhý deň obnovila,“ prezradila nám poslankyňa.

Poslankyňa mesta Nové Zámky Eva Polerecká.
Poslankyňa mesta Nové Zámky Eva Polerecká.
Zdroj: lčel

Súčasný šéf hotela Ladislav Borbély o kritickej situácii informoval aj mestské zastupiteľstvo. V mene predstavenstva mestskej firmy navrhol štyri riešenia: zachovanie terajšieho stavu, predaj akcií spoločnosti, premenu na domov seniorov či prebudovanie na luxusné byty. Sám však označil za najlepšie riešenie predaj. Odôvodnil to tým, že vzhľadom na pandémiu to pôjde s hoteliérstvom dolu vodou
To však primátor Otokar Klein rezolútne odmieta. „Pokiaľ budem ja primátorom, mesto Hotel Korzo nepredá,“vyhlásil ešte 19. mája Klein. Predávať nechcú ani niektorí poslanci. „S predajom hotela určite súhlasiť nebudeme, skôr sa budeme snažiť hľadať iné spôsoby riešenia problému. Je smutné, že situácia dospela kvôli nesprávnemu manažovaniu až sem,“ povedala Eva Polerecká.

Odkaz Ladislava Borbélyho vláde čítajte na ďalšej strane.