Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že ho teší, že obľúbené mestské hradby sú opäť otvorené z oboch strán.

"Mesto bolo nútené hradby zavrieť kvôli viacerým nebezpečným miestam a na základe statických posudkov. Stavebné práce sú nateraz ukončené a minimálne celý august budú otvorené v plnom rozsahu – to znamená, že už od tohto týždňa sa môžete týmito historickými zákutiami hlavného mesta prejsť po celej dĺžke," napísal Vallo na svojom profile.

Možné vstupy/výstupy na hradby sú od Rudnayovho námestia oboma bránami, z Prepoštskej, Židovskej a Kapitulskej ulice každý deň od 10.00 do 20.00.

Najbližšie sa mestské hradby podľa primátora Bratislavy opäť čiastočne uzatvoria po lete pred spustením plánovanej rekonštrukcie Esterházyho paláca na Kapitulskej ulici, ktorá pomôže ešte vylepšiť túto časť verejného priestoru a bude k dispozícii obyvateľom mesta pre príjemné prechádzky či posedenia.

Baxova veža
Baxova veža
Zdroj: Dano Veselský

"Otvorené mestské hradby budú už tento rok slúžiť aj ako dejisko umeleckých podujatí v rámci kultúrneho leta v Bratislave na rôznych netradičných verejných miestach s prihliadnutím na aktuálnu situáciu," dodal primátor.