Polícia uviedla, že štrajkujúci krátko pred poludním zablokovali štátnu cestu 1/17, a to celú kruhovú križovatku Haniska od obce Haniska až po košickú mestskú časť Šebastovce. Tento úsek cesty bol potom neprejazdný a polícia žiadala vodičov, aby sa mu vyhli.

Taktiež Košický samosprávny kraj (KSK) upozornil obyvateľov na to, že niektoré spoje prímestskej dopravy mohli pre štrajk nákladných dopravcov vynechať alebo meškať. "Rovnako ako osobná automobilová doprava aj autobusy stoja zablokované v zápchach. Aktuálne registrujeme problémy smerom na obec Haniska a Valaliky, kde autobusy prímestskej dopravy stoja v zápche," uviedla o 14.30 h hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Štrajk autodopravcov, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7. 1.). Únia žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta.

Štrajkujúci autodopravcovia včera uzavreli Rožňavskú ulicu v hlavnom meste s tým, že pruh pre verejnú dopravu ostal prechodný. Dnes ju už uzavreli celú. Približne po 30 minútach ju opäť sprístupnili.

Štrajkujú aj autodopravcovia z Košíc!
Štrajkujú aj autodopravcovia z Košíc!
Zdroj: facebook / Polícia SR - Košický Kraj

Okrem blokovania ulíc Bratislavy zablokovali aj hraničný priechod Trstená na Orave. Do štrajku sa zapojili aj autodopravcovia a farmári z okolia Košíc. Tí zablokovali celú kruhovú križovatku Haniska až po košickú mestskú časť Šebastovce. Tento úsek cesty je momentálne neprejazdný.

Štrajkujúci autodopravcovia rokujú s ministerstvom financií.
Štrajkujúci autodopravcovia rokujú s ministerstvom financií.
Zdroj: jr

Na ministerstve financií dnes rokovali zástupcovia ČESMAD-u, ako aj zástupcovia Únie autodopravcov Slovenska. Rokovaní sa zúčastil aj samotný minister financií Ladislav Kamenický a tiež štátna tajomníčka rezortu financií Dana Meager.  Na rokovaní sa nakoniec nedohodli, únia autodopravcov trvá na svojich podmiankach. Štrajk bude pokračovať aj zajtra rovnako ako ďalšie rokovanie.

Štrajkujúci autodopravcovia zablokovali celú Rožňavskú ulicu.
Štrajkujúci autodopravcovia zablokovali celú Rožňavskú ulicu.
Zdroj: facebook / Polícia SR - Bratislavský kraj

Autodopravcovia štrakujú za zníženie cestnej dane o 50 % a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta. Tiež chcú, aby sa takto vybrané peniaze vracali späť do dopravnej infraštruktúry na jej zlepšenie. Ak rokovanie o probléme neprebehne, sú pripravení zablokovať kamiónmi cesty po celom Slovensku.