V sezóne 2021/2022 brázdil ešte extraligové ľady, teraz bol nominovaný do reprezentácie. Svoj debut odštartoval prípravným dvojzápasom proti Česku už 19. apríla. Alex si svoj debut doslova vysníval. Prvý debut v drese s dvojkrížom oslávil hneď prvým gólom v čele tímu ako kapitán. Niet sa čo čudovať, fanúšikovia ho vždy radili medzi svojich obľúbencov aj kvôli jeho športovým výkonom. Len 24-ročný mladík už za svoju hokejovú kariéru stihol s Banskou Bystricou vyhrať dva tituly v Tipos Extralige.

Nie každý hráč sa môže pochváliť tým, že už rok po maturite nad svoju hlavu dvíhal pohár Dušana Pašeka. Aj keď sa Alex sám smeje na to, že „piata päťka je tiež päťka“. V tom čase totiž hrával mladý hráč až v poslednom útoku, napriek tomu, že dnes už svieti v tom prvom so svojimi kamarátmi Alexom Výhonským a Michalom Kabáčom. Práve s Kabáčom si rozumejú nie len na ľade, ale aj mimo neho ako hovorí sám Alex.

Seniorská reprezentácia je síce jeho debutová, ale nie je to pre neho prvýkrát v drese s dvojkrížom na hrudi. V roku 2016 sa predstavil aj na Turnaji Vladimíra Dzurillu so slovenskou U18. Pozrite si video aký bol ešte vtedy mladučký.

Čomu sa Alex venuje vo voľnom čase a akú krásku má doma? Dozviete sa na ďalšej strane.