Zhruba 800 metrov kubických pôdy so stromami sa v utorok od 14. hodiny zosunulo na prístupovú cestu na Červenú vežu nad Piešťanmi. Dôvod zosuvu nie je zatiaľ jasný, pôda je stále v pohybe. Informoval o tom starosta obce Banka Jaroslav Janeček, v katastri ktorej sa Červená veža nachádza.

FOTO: Pri Piešťanoch sa zosunula pôda, vyhlásili mimoriadny stav

FOTO: SITA

Vyhlásili mimoriadnu situáciu

V lokalite je podľa Janečkových slov vyhlásená mimoriadna situácia, krízový štáb by sa mal zísť v stredu 8. januára o 8. hodine. "Priviezli sme ťažké mechanizmy, ale geológovia nám zatiaľ nepovolili do svahu zasiahnuť, kým sa nepríde na príčinu," uviedol starosta.

FOTO: Pri Piešťanoch sa zosunula pôda, vyhlásili mimoriadny stav

FOTO: SITA

Uzavreli cestu

Cesta k chatám a hotelom na Červenej veži sa nachádza nad štátnou cestou v smere Piešťany - Topoľčany, premávku na tejto komunikácii zosuv pôdy zatiaľ neovplyvnil. Situáciu monitorujú hasiči i polícia.

"Nemáme predstavu, čo zosuv spôsobilo, nevieme, či to mohli byť dažde. Ale takto pršalo aj hocikedy predtým a nič sa dlhé roky, čo si pamätáme v obci, nestalo," dodal Janeček. O 17.30 h polícia oznámila, že cesta v smere Piešťany-Hlohovec-Topoľčany je pre hrozbu zosuvu uzavretá. Treba použiť obchádzku cez obce Svrbice, Šalgovce, Radošina.