Novinka Priznanie je voľným pokračovaným úspešného seriálu Hniezdo. Hneď s úvodnou časťou Priznanie prepísalo rekordy sledovanosti a predbehlo aj štart svojho predchodcu Hniezda. Úvodnú časť si pozrelo takmer pol milión ľudí. 

Hlavnou hrdinkou je Sýrčanka Lejla, mladá žena, ktorá čaká na azyl. Jej minulosť je poznačená tragédiou a na Slovensko prichádza s malým synčekom Sámim. Podľa biskupa Jozefa Haľka je okrem Sýrčanky nevhodná aj láska medzi dvoma ženami. V „problémovej“ časti jedna zo ženských postáv príde domov a po krátkej chvíli sa začne objímať a pobozká sa so ženou. Biskupa táto scénka na obrazovkách RTVS pobúrila.

„Na konci seriálu nastalo prekvapenie. Sympatická mladá žena, ktorá sa zasadzuje o riešenie situácie utečenky a jej dieťaťa, príde domov a začne sa prezentovať v lesbickom vzťahu,“ povedal vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Hnevá ho, že „tvorcovia navodili u diváka sympatie k hlavnému hrdinovi a potom mu podsunuli homosexuálnu ideológiu“. Podľa jeho slov je utečenecká tematika zneužitá na homosexuálnu propagandu.

POZRITE SI BOZKY, KTORÉ PREKÁŽALI BISKUPOVI >>>

Nepáči sa mu ani to, že seriál bol uvádzaný s nízkym vekovým obmedzením. „15-ročné dieťa je vo svojom vývoji veľmi citlivé, a keď sa mu takto priamo obrazovo prezentuje správanie takéhoto typu, môže to byť naozaj veľmi škodlivé až devastačné,“ skonštatoval.

Haľko na záver videa oznámil, že seriál viac nebude pozerať. Keď sa včera začalo o jeho videu písať v médiách, biskup ho zo svojej stránky vymazal. RTVS ani Rade pre vysielanie a retransmisiu neprišli pre kontroverzný seriál zatiaľ žiadne sťažnosti.

Vyjadril sa aj k Miloslavovu

Na facebookovom profile Haľka svieti aj video s názvom "Na minútku, prosím!". V ňom rozoberá škandál z Miloslavova, kde gang násilníckych tínedžerov fyzicky napadol len 11-ročnú školáčku. Biskup si kladie otázku, či deti, ktoré útočili, boli pokrstené a zároveň sa zamýšľa nad tým, ako je možné, že pokrstené deti, môžu páchať takéto násilie. 

Anketa
Súhlasíte s tým, čo hovorí biskup Haľko?