O smutnej udalosti hneď informovalo aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. "Na Námestí Svätej Trojice v Banskej Štiavnici vypukol dnes požiar v historickej budove zvanej "Banka lásky". Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia. Na mieste zasahujú hasiči a smeruje tam už zisťovateľ príčin požiarov," uviedlo riaditeľstvo.

FOTOGRAFIE Z POŽIARU SI POZRITE VO FOTOGALÉRII:

Požiar zachvátil strechu historického objektu s rozlohou cca 400 m2. Na mieste udalosti stále zasahuje množstvo profesionálnych hasičov z Banskej Štiavnice, Žiaru nad Hronom, Banskej Bystrice, Zvolena, Pliešoviec a 13 dobrovoľných hasičov z DHZO Štefultov, Banská Štiavnica a Štiavnické Bane. Zasahujúci príslušníci odstavili objekt od energií, vykonávajú hasiace práce, evakuáciu osôb z reštaurácie, ochladzujú susediace budovy a vynášajú predmety z objektov.

Keďže požiar zachvátil okrem budovy Banky lásky aj Základnú umeleckú školu, mineralogické múzeum Berggericht, či Ústredný banský archív, mesto poprosilo o pomoc domácich. Tí pomáhali vynášať z budov rôzne významné predmety ako staré listiny, či všetky umelecké diela z Galérie J. Kollára, ktorá sa nachádza v blízkosti, a tiež množstvo kníh z antikvariátu.

Ako sa k smutnej udalosti vyjadrili domáci, si prečítajte na ďalšej strane: