Čo konkrétne to znamená?
- Verím, že muž by mal mať jednu partnerku, resp. manželku, ktorej by mal byť lojálny a malo by to byť niečo vážne. Nemyslím si ale, že je správne pre muža byť len exkluzívne v jednom sexuálnom vzťahu. Muž by mal mať viac sexuálnych partneriek, inak je to pre neho nezdravé.

Tieto názory ste už prezentovali aj na sociálnej sieti, rovnako aj celkom kontroverzné názory napr. na klimatickú krízu a iné témy. Práve kvôli tomu ste sa dostali do konfliktu s viacerými influncerkami. Vyzeráte však, že si z toho ťažkú hlavu nerobíte.
- Robím opatrenia, aby sa ma to dotklo čo najmenej. Treba sa udržiavať v dobrej psychickej pohode, byť aj často odpojený zo sociálnych sietí, mať dobré vzťahy okolo seba... ak je všetko v poriadku vo vašom reálnom živote, tak ten telefón nie je až taký dôležitý. Určite to ale nijako nemení moje správanie. Niekedy asi na to reagujem emočne, niekedy ma to naštve, niekedy pocítim aj možno nejaký diskomfort. Predsa len, keď vám napíše tisíc ľudí, aby ste zomreli, tak je to taká jemná záťaž.

Písali vám po niektorých kauzách tie influecerky aj súkromné správy?
- Áno.

Čo napríklad?
- Väčšinou tá rétorika v súkromných správach je úplne iná.

Vyrozprávate si to?
- Ani nie. Ale viacerých, čo ma kritizovali, už som stretol aj osobne na ulici. Zoči voči sú však ľudia oveľa zdržanlivejší.

Ako to vnímajú vaši spolupracovníci z firmy? Predsa len, snažíte sa budovať nejaký startup a mať aj meno, a takáto reklama vám asi nepridáva úplne na serióznosti.
- Hej, kolegovia mi už nejaké veci vyčítali. Úplne som sa radšej prestal vyjadrovať k LGBT témam, alebo rasovým. A nevyjadrujem sa už radšej ani k vzťahovýmtémam.

Vašej rodine to nevadí?
- S nimi tieto veci nekonzultujem.

Ani s otcom? Viem, že ste už viackrát prízvukovali, že ste dospelý človek a nie ste zodpovednosť vášho otca, no ľudia vás stále vnímajú ako jeho syna. On je predsa len už vysoko postavený politik, blížia sa aj voľby... Nerozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste mohli poškodiť aj jeho meno?
- Rozmýšľal, aj som sa s ním o tom bavil. On mi nejako nechce zasahovať do života, ani ho nežiadam o nejaké rady... Bolo to skôr v tej rovine, že som mu dal návrh, že ak chce, aby som niektoré veci nejako reguloval, tak nech mi dá zoznam pravidiel a ja sa budem snažiť správať v rámci istých hraníc. Nesúhlasí s väčšinou mojich názorov, ale súhlasí s tým, že sme dvaja samostatní rozdielni dospelí ľudia, takže to už nerieši. Je normálne, že nie každý s každým sa na všetkom zhodne.

Takže vám hovorí, čo máte a nemáte robiť?
- No nie je to úplne, že „Filip, rob si čo chceš“ ale je to skôr „Filip, je to tvoj život, ale bol by som rád, keby si necháš poradiť“. No a potom je to už na mne, či jeho rady akceptujem alebo nie.

Vás nikdy nelákalo ísť do politiky?
- Nie.

A keď sa stretnete s otcom tak riešite politiku?
- Niekedy áno.

A aj mu poviete, ktoré jeho nejaké politické kroky alebo rozhodnutia sa vám páčili/nepáčili?
- Áno. Naposledy keď som mu na istú vec povedal svoj názor tak mi, odpovedal, že vidí, že sa v tom vyznám, že on to z takéhoto pohľadu nevidel, a že nabudúce to už neurobí. 

Prečítajte si tiež: