A ako to budete kontrolovať?
- Budeme mať dve zabezpečenia, ktoré z nás urobia najbezpečnejšiu platformu na svete. Prvým z nich je tzv. face ID, naskenovanie tváre v reálnom čase. Tento systém s takmer 100% určitosťou dokáže rozoznať aj či má dievča 15 alebo 16 rokov. Toto chce napríklad implemenovať koncom roka už aj Instagram, my to však budeme mať skôr. Druhým zabezpečením je, že budeme tváre aj porovnávať. V prípade, že niekoho zablokujeme, tak zablokujeme jeho tvár a nie jeho účet. To znamená, že ak sa bude chcieť nabudúce prihlásiť aj pod iným menom, systém jeho tvár rozozná a nebude mu to umožnené. Dodatkom je, že účty ľudí 18+ sa budú spájať s ich profilom na Instagrame, to znamená, že tiež bude možné si dodatočne overiť „pravosť“ človeka, či má reálnych followerov, kam chodí do školy a pod.

Je nejaká výzva, do ktorej by ste vy osobne nikdy nešli?
- To nie, pretože mi to príde, ako keby Mark Zuckerberg povedal, že nebude používať Instagram. Budem používať svoj produkt, len si určím cenu, za ktorú by mi to bolo komfortné.

Veľkou Britániou nedávno otriasol prípad chlapca, ktorý sa pri plnení tzv. Blackout Challenge ťažko zranil, dostal sa do kómy a nedávno ho odpojili od prístrojov. V Amerike zas zomrelo kvôli tomu jedno dievčatko, a jeho rodičia dokonca žalujú Tik-Tok. Spozorniete pri takých správach?
- Nemá to s nami nič spoločné, ani ma to nezachytilo. Na youdare sa nič takéto nemôže stať, pretože by sme takúto výzvu jednoducho nespustili.

K vašej stránke sa vyjadrujú už aj psychológovia a komisár pre deti. Majú zhodný názor, že nevidia zmysel tejto zábavy, psychológovia sú dokonca jednoznačne za jej zablokovanie. Môže sa to teoreticky stať?
- Komisár ani psychológovia nie sú naša cieľovka. Zmysel vidia mladí ľudia, ktorí sa zapájajú. Mimochodom, bolo by fajn, keby si niečo o tom aj zistili predtým, ako sa začnú vyjadrovať, lebo na tom, čo robíme, nie je nič na „zablokovanie“. Osemnásťročný človek nie je dieťa a oveľa horší obsah, napríklad pornografické stránky, sú voľne dostupné. Cez nás sa nič nebezpečné nestane.

Na sociálnych sieťach ste celkom aktívny, píšu vám ľudia iba nenávistné komentáre, alebo aj niečo pekné?
- Kvantum nenávistných komentárov, ale aj pekných.

Aj fanúšičky vám píšu?
- Áno, mladšie aj staršie ženy. Dostal som už aj rôzne pikantnosti.

Išli by ste na stretnutie, ak by vás pozvala nejaká vaša fanúšička na rande?
- Áno, išiel. Ja však nemám taký ten typický koncept vzťahu.

AKÝ MÁ FILIP NÁZOR NA BEŽNÉ MONOGAMNÉ VZŤAHY? Čítajte Ďalej v ROZHOVRE >>>>