Uviedol to parlamentný poslanec a bývalý bratislavský primátor Andrej Ďurkovský.  Ten v bývalom volebnom období zastupoval väčšinového akcionára v BVS - mesto Bratislava.

Súčasný primátor Milan Ftáčnik 19. januára kritizoval vedenie BVS za zhoršujúce sa hospodárske výsledky firmy. Podľa neho sú vodárne pravdepodobne tunelované, spochybnil transparentnosť a význam navýšenia základného imania v dcérskej servisnej firme vodární Infra Services, a.s. Ďurkovský v pondelok 24. januára povedal po rokovaní Predsedníctva KDH, že vystupuje zo strany, aby jej neškodila medializácia káuz spájaných s jeho osobou. Ide o témy Parku kultúry a oddychu a BVS.

"K privatizácii BVS nedošlo," zdôraznil Ďurkovský s tým, že vodárne prešli v minulosti náročnou reštrukturalizáciou a znížili počet zamestnancov o vyše 500. Spomenul aj cenovú reguláciu, ktorá má význam pre ekonomické ukazovatele firmy a fakt, že BVS má v porovnaní s porovnateľnými vodárenskými firmami najlacnejšiu vodu. Vodárne uvádzajú, že úmysel umožniť zvýšenie základného imania v Infra Services prerokovali a schválili všetky orgány dcérskej a materskej spoločnosti. "Úmysel navyšovať sa medializuje mesiace pred samotným rozhodnutím o navýšení, nemožno to označiť za skrytú privatizáciu dcérskej spoločnosti," píše sa v tlačovej správe BVS.

Bývalý primátor v odpovedi na novinársku otázku konštatoval, že nebol informovaný o predĺžení zmluvy BVS a Infra Services do roku 2022 a jej podpise po komunálnych voľbách v roku 2010. "Súhlas vodárňam na vykonanie týchto krokov dalo valné zhromaždenie v júni 2010," vysvetlil. Do uplynulého týždňa nevedel, kto je strategickým partnerom Infra Services.