Karanténa bola na Hrnčiarskej ulici v Pezinku od 12. apríla 2020. Väčšina zamestnancov, ktorí boli v tom čase v zariadení, ho dnes ráno prvýkrát opustila.

 

Neznámi hrdinovia

„Ešte 20. mája sme ako župa požiadali regionálneho hygienika, aby zamestnanci z Pezinka mohli už po svojej zmene opúšťať pracovisko a ísť do domáceho prostredia. Teraz to odsúhlasil. Verím, že vďaka tomu sa zamestnanci môžu po práci zregenerovať doma, byť so svojimi najbližšími a dodá im to ešte viac energie do ďalšej práce. Sú to naši hrdinovia, ktorí niekoľko týždňov pracovali vo vysokom nasadení a v mimoriadne náročných podmienkach. Za to im patrí naše obrovské ĎAKUJEM. Bez nich by to nešlo,“ vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

.
Zdroj: .

Regionálny úrad verejného zdravotníctva, na základe žiadosti Bratislavského samosprávneho kraja, povolil zamestnancom ZPS a DSS Pezinok COVID-19, ktorí pracujú, resp. starajú sa o klientov s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 v objekte na Hrnčiarskej ulici č. 37, opustiť 1. júna pracovisko  a ísť do domáceho prostredia, samozrejme za predpokladu prísneho dodržiavania hygienicko – protiepidemických zásad.

Musia mať negatívne testy

To znamená, že zamestnanci s dvoma negatívnymi výsledkami testov na Covid19 môžu ísť domov a do služieb v najbližších dňoch tak budú nastupovať už z domáceho prostredia. Do zariadenia zároveň dnes nastúpili ďalšie posily, ktoré tvoria 2 sociálne pracovníčky,  údržbár, rozpočtárka, pokladníčka a vrátnička.

Zákaz návštev platí ďalej

V zariadení aj naďalej trvá zákaz návštev. Momentálne je v zariadení 61 klientov, z toho 52 s negatívnymi výsledkami testov.