Pri zrážke dvoch osobných áut zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Nového Mesta nad Váhom s dvoma zásahovými vozidlami. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

K zrážke áut došlo v priestore križovatky, havarované vozidlá sa nachádzali mimo vozovky. V dôsledku dopravnej nehody sa z piatich účastníkov zranili dve osoby, z ktorých jedna zostala zakliesnená vo vozidle. "Hasiči preverili zdravotný stav účastníkov oboch posádok vozidiel a zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a ošetrenie. Následne pomocou hydraulického zariadenia vyslobodili uviaznutú osobu z postihnutého automobilu a na transportnej doske ju preniesli do sanitného vozidla Záchrannej zdravotnej služby (ZSS)," opísal Petrík.

Zranené osoby podľa neho postupne odviezli posádky ZZS na ďalšie ošetrenie do nemocnice. "Príslušníci HaZZ zabezpečili obe vozidlá proti vzniku požiaru a po ukončení zásahu miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície," dodal.