Väčšina z nás sa v tejto absolútne novej nebezpečnej situácii stiahla do „home office“ a aj tým mnohí trpia a sťažujú sa. Nuž treba vydržať. Ale sú ľudia, ktorí musia každý deň riskovať, že sa nakazia, pretože niektoré veci jednoducho fungovať musia. A oni to bez reptania zabezpečujú a prekonávajú aj každodenné problémy s nedostatkom rúšok či nezinfekcie. 

.
Zdroj: red

V prvej línii

V prvej línii a stále na scéne  sú hlavne LEKÁRI, SESTRIČKY, ZÁCHRANÁRI. Práve oni si zaslúžia najväčší potlesk. Ľudia sa im snažia pomáhať rôznymi spôsobmi. Partia chalanov s 3D tlačiarňami im začala vyrábať ochranné štíty, piešťanskí výrobcovia alkoholu pripravujú vo svojich prevádzkach potrebnú dezinfekciu, ktorej je stále nedostatok, výrobcovia zdravých vitamínových tyčiniek vyrábajú a roznášajú zdravotníkom svoje pochúťky Záchranky s nálepkami Pomáhame našim hrdinom. Bratislavská firma, ktorá sa venuje rozvozu kvetov včera rozniesla kvety lekárom a sestričkám do nemocníc na Kramáre, do Ružinova aj do Petržalky a nezabudli ani na Krízový štáb. 

Takéto odkazy ľudia dnes posielajú ďalej na sociálnych sieťach.
Takéto odkazy ľudia dnes posielajú ďalej na sociálnych sieťach.
Zdroj: fb

V mimoriadnom nasadení sú aj policajti, hasiči, predavačky potravín, ale aj IT-čkári, bez ktorých by naše home office ani škola na ďiaľku nemohli fungovať. A doma nemôžu zostať napríklad ani smetiari, veď si len predstavte, čo by nasledovalo... 

Pošli to gesto ďalej!

Títo ľudia sú presvedčení, že aj malý skutok dobra, ktorý spravíme, dokáže spustiť efekt domina. Tak urobne každý niečo dobré a pošlime to ďalej! Aj malé gesto, ktorým inšpirujete ostatných, dokáže vyvolať zmeny v spoločnosti. Naším dnešným gestom  bude potlesk vďaky.

Dnes večer o 20.00 na balkóne!

Mohlo by vás zaujímať: