Obchodné centrum Retro v bratislavskom Ružinove v stredu ožilo. Zatiaľ síce len opatrne, ale otvorené sú takmer všetky obchody aj stravovacie prevádzky. Každý obchod má pri vchode dezinfekciu a zákazníci ju automaticky používajú.

Predavačky sa tešili do práce

Niektoré prevádzky ponúkajú na úvod zaujímavé zľavy. Do predajne Tescoma si už doobeda prišlo 18 gazdiniek nakúpiť potreby do kuchyne. Brali hlavne panvice a formy na pečenie, ale aj sušič ovocia. Možno ich zlákalo aj to že obchod ponúka pri nákupe nad 20 eur zľavu 20 % na všetko. Sisa (35), ktorú sme tam stretli volala už včera, či dnes naozaj otvoria, lebo už potrebovala novú pomôcku na zlievanie zemiakov. 

„Vyčistili a vydezinfikovali  sme predajňu, zimný tovar sme vymenili za letný, vyložili novú kolekciu plaviek a po 9 týždňoch doma sa tešíme na zákazníkov,“ povedala nám  vysmiata šéfka predajne pančušiek Bepon Emília (51), ktorej už bolo doma dlho. Zákazníčka Nikoleta (27) si k nej prišla kúpiť pančušky, ktoré už veľmi potrebovala. „Už som trpela, že si nemôžem kúpiť nové,“ posťažovala sa. Zaujala ju však aj nová kolekcia plaviek, aj ponuka, že k plavkám dostane klobúk len za 99 centov.

Útok na obchodné centrá sa nekonal

Kto však čakal útok na obchodné centrá, tomu predpoveď nevyšla. Nákupné strediská vo väčšine miest zostali prázdne.

Obchodné centrá boli poloprázdne.
Obchodné centrá boli poloprázdne.
Zdroj: tim

Tak tomu bolo aj v novozámockom obchodnom centre. Zamestnanci si to vysvetľovali predpoludňajším časom, po obedoch čakali väčší nával. Neplatilo to však všade. „Ľudia chodia. Dnes máme toľko zákazníkov ako voľakedy v klasický deň,“tvrdila predavačka Marcela.

Príjemné zistenie – rúška mali všetci. Predávajúci aj nakupujúci.

V prešovskom obchodnom centre Eperia zvýšený nápor kupujúcich nebol, hoci parkovisko pred nim bolo preplnené. V obchodoch bol ruch, no v radoch sa nestálo.

“Som rada, že sme mohli konečne otvoriť a neprišla som o prácu. Doma som si oddýchla, ale už toho bolo veľa. Som zvyknutá byť medzi ľuďmi a už mi to chýbalo,”vraví predavačka Anka (42) z Veľkého Šariša. Deň pred otvorením vydezinfikovala  priestory predajne.

Ako to bolo v ďalších mestách sa dočítate zajtra v denníku Plus JEDEN DEŇ a na webe pluska.sk.