"Vypílené stromy tentokrát neboli ani označené, rovnako nebola po obvode vyťaženej plochy vyznačená tzv. náhodná ťažba," píše na sociálnej sieti občianska iniciatíva za záchranu slovenských lesov.

"Došlo tu teda ku krádeži, alebo si vlastníci pozemkov prišli po "svoje" drevo, nerešpektujúc ani zákon o ochrane prírody, zákon o lesoch, ani vyhlášku o vyznačovaní a evidencii ťažby? Prebehla táto ťažba so súhlasom Štátnej ochrany prírody? Upozornil úrad vlastníka, že ide o biotop chráneného živočícha, pre ktorý je schválený program záchrany a pre ktorého ničenie nás Európska komisia zažalovala na Súdnom dvore EÚ?" zamýšľa sa občianska iniciatíva.

"Koľko ešte budeme musieť napísať podnetov, kým si štát urobí poriadok a zabezpečí ochranu toho najvzácnejšieho prírodného dedičstva, ktoré tu máme?" dodáva.

Tieto otázky si kladie komunita opakovane. "Baví nás to stále menej a menej," dodáva. Šokujúce prípady ako tento, neustále posilňujú ich presvedčenie, že rozhodnutie spustiť Kampaň za suverénne národné parky a komplexnú reformu ochrany prírody bolo správne. Petícia Osloboďme národné parky bude prístupná už v pondelok na webovej stránke oslobodme.sk.

Šokujúce FOTO z Demänovskej Doliny nájdete v GALÉRII

Občianska iniciatíva za záchranu lesov - My sme les

Členmi iniciatívy sú ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku. Sú zhrození z ťažby dreva, ktorá v nich prebieha, a sú tiež znepokojení z prístupu štátnych orgánov, ktorý ich ohrozuje.