Áno, svetlé farby nemusia vyslovene rozširovať. Veľa však závisí od strihu a materiálu. Strih by mal lichotiť postave a materiál by to mal celé podporiť. Veľakrát môže mať oblečenie dobrý a vyhovujúci strih, ale celkový výsledok pokazíte práve nevhodným či nesprávnym výberom materiálu. Toto je základ výberu farebnosti oblečenia, nemusíte sa nutne fixovať na tmavú farbu a odmietať svetlú.

Napríklad poslankyňa Romana Tabak si takisto rada oblieka svetlé oblečenie. A myslíte si, že jej to ubližuje? Rovnako tak po svetlej siahajú aj ďalšie známe dámy. A nemajú vždy ideálne proporcie - len vedia, ako na to!

Pozrite si známe dámy v svetlom oblečení TU!
Hviezdy v prekrásnych róbach z Gala amfAR v Cannes. Zrejme až takto sa nedoviažete, al máme pár tipov, ako zažiariť v svetlých farbách.
Zdroj: IG/@amfar

Ako svetlé farby zužujú

Jednoducho: správnou kombináciou, dobrým strihom a materiálom. Treba si tiež uvedomiť, že u každého to funguje inak, veď každý sme jedinečný originál. Svetlé farby musia ladiť aj s vašou osobnosťou a povahou, potom bude výsledok na parádu.

Anketa
Nosievate farbu oblečenia podľa ročného obdobia či počasia?

Dôležitá je proporčnosť

Buďme konkrétni. Učiteľka Diana má typ postavy hruška. Ramená má užšie ako boky, tvarovaný pás. Konfekčnú veľkosť v spodnej časti postavy má 42, vo vrchnej 38 – 40.

TU sa pozrite, ako biele šaty zlepšujú Dianinu postavu.

Ideálom ženskej postavy by nemali byť miery 90-60-90, ale skôr proporčnosť. Pretože biele šaty Diane sedia, aj osobnostne. Má rada ženskú módu s nádychom romantiky. Šaty strihom pekne tvarujú Dianine krivky a vôbec neprekáža, že sú biele. Postava získava súmernosť, nič nie je širšie. Ramená a boky sú v jednej línii s definovaným pásom.

Tón v tóne

Zvoľte oblečenie tón v tóne, kde bude vrchná a spodná časť ladiť materiálovo aj farbou.
Zdroj: Andrea Ziegler

Platí aj ďalšie všeobecné pravidlo, že tón v tóne vie postavu opticky predĺžiť aj zoštíhliť. Dosiahnete to napríklad tak, že lichotivý a postave padnúci strih sukne spojíte s vhodným vrchným dielom. Mali by byť zladené nielen farebne, ale aj materiálovo.

Tón v tóne môžete využiť pri oblečení so sukňou i nohavicami. V tomto prípade je odtieň trička zladený s farbou nohavíc. A celé to vieme ešte zdôrazniť ladením s farbou topánok.

Ďalšie triky, ako zoštíhliť postavu v svetlom oblečení, nájdete na druhej strane!